LEDEN 2020

Měsíční program

Zoo Praha  |  19. 11. 2019


 

LEDEN

1. 1. Novoroční povídání u zvířat
Speciální komentovaná krmení a setkání doplněná o ukázky přírodnin, enrichmentu či krmiva. Soutěžní otázky pro malé návštěvníky.

 • 10.00 Komentované krmení hrabáčů aneb odhalte recepturu speciální hrabáčí kaše
 • 10.30 Komentované setkání u goril s předáním enrichmentu
 • 11.00 Komentované krmení tučňáků aneb novoroční rybí hostina
 • 11.30 Komentované setkání u slonů s ukázkou přírodnin
 • 12.30 Komentované setkání v Rákosově pavilonu s ukázkou peří 
 • 13.00 Novoroční vystoupení v rezervaci Bororo
 • 14.00 Komentované krmení kočkovitých šelem s ukázkou přírodnin a odlitků stop
 • 15.00 Komentované setkání u žiraf s ukázkou přírodnin a krmiva
 • 15.30 Komentované krmení velbloudů aneb novoroční mrkvové hody

4. 1.  Zahájení výstavy Ukradená divočina

6. 1. Tři králové v zoo
Připojte se k putování Kašpara, Melichara a Baltazara po Zoo Praha! Pro děti mají připraveny i drobné dárky.
- 10.00–15.00 Tři králové chodí po zoo
- 13.00 Tři králové krmí velbloudy

9. 1. Chov zeber v Zoo Praha
Zveme vás na 1. přednášku letošního přednáškového cyklu Zoo, jak ji neznáte, zaměřenou na chov zeber v Zoo Praha, s akcentem na vzácné zebry bezhřívé. Zebry mají v lednu svůj mezinárodní den a přednáška je také součástí celoročního projektu Dny zvířat. Přednášející bude Mgr. Barbora Dobiášová. Přednáška se uskuteční od 17.00 hodin ve Vzdělávacím centru. Cena přednášky činí 50 Kč (děti 0–3 roky zdarma). Sraz účastníků je v 16.45 u hlavního vchodu. 

12. 1. Zooškola pro dospělé na téma Zbavte se fobií

14. 1. Enrichmentový workshop
Workshop je určen pro menší skupiny návštěvníků nebo školní třídy. Začínáme ve Vzdělávacím centru v 9.15. Na workshop je nutné se předem přihlásit na: lavicka@zoopraha.cz

18. 1. Výroba enrichmentu z juty
Workshop pod vedením specialistky na pohodu zvířat a enrichment Mgr. Markéty Lavické. Od 9.00 do 15.00 ve Vzdělávacím centru. Na workshop je nutné se předem přihlásit na: lavicka@zoopraha.cz

25. 1. Mezinárodní den zeber
Oslava Mezinárodního dne zeber, spojená s bohatým doprovodným programem. Každý, kdo přijde v černobílém pruhovaném oblečení či v oblečení se zebří tematikou a zapózujete pro společnou fotografii, dostane dárek s motivem zeber! Zároveň se můžete zapojit do celoroční soutěže o skvělé ceny. Po celý den vás čekají také komentovaná setkání u zeber, procházka kvízovou stezkou, zebří facepainting či výtvarná dílna s výrobou zebřích masek.

28. 1. Enrichmentový workshop
Workshop je určen pro menší skupiny návštěvníků nebo školní třídy. Začínáme ve Vzdělávacím centru v 9.15. Na workshop je nutné se předem přihlásit na: lavicka@zoopraha.cz

31. 1. Pololetní prázdniny v zoo
Den plný her se zvířecí tematikou ve Vzdělávacím centru a vystoupení v Rezervaci Bororo, zaměřené na hry zvířat. Zvýhodněný vstup za 50 Kč pro žáky s jedničkou z přírodopisných předmětů.

Výstavy: 

Galerie Gočárovy domy: Heraldická zvířata očima dětí 
Jurta: Jak se divokým koním vrací svoboda: Ze skicáře malíře Jana Sováka
Terasa před Vzdělávacím centrem: Ukradená divočina (od 4. 1.)

 

Komentovaná krmení a setkání – probíhají o víkendech a svátcích. Navštivte zvířata tehdy, kdy jsou nejaktivnější, a odhalte zajímavosti z jejich života. Setkání s oblíbenými zvířaty doplněná poutavým vyprávěním se konají po celý den – stačí si jen vybrat! Venkovní program probíhá jen za hezkého počasí.

Speciální komentované setkání u zeber bezhřívých – každou sobotu a neděli v 10.30 a 13.30 v češtině, v 11.00 a 14.00 v angličtině. Součástí jednotlivých setkání bude vždy soutěžní otázka pro přítomné návštěvníky, která otestuje znalosti nabyté v průběhu výkladu. Ti, kdo odpovědí správně, získají drobnou odměnu.

Happy Mondays – každé pondělí mají všechny děti od 3 do 15 let, důchodci a studenti vstup za 50 Kč. Držitelé průkazek ZTP, ZTP/P mají vstup za 1 Kč.

Večerní prohlídky s průvodcem – zveme Vás na procházku po zoo po zavírací hodině každý pátek a sobotu od 17.00. Na prohlídku je nutné se předem objednat.

Krmení velbloudů – každý den se vždy ve 13.30 můžete setkat s velbloudy a nakrmit je. Na prohlídku je nutné se předem objednat. 

 


ZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní