Návrat divokých koní v roce 2013

Návrat divokých koní - 2015

Návrat divokých koní - 2015

Ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek podepsal v čínském Urumči dohodu o spolupráci s Xinjiang Przewalski Wild Horse Breeding and Research Center (WHBC). Tato spolupráce se bude týkat chovu koně Převalského a zejména jeho reintrodukce do přírody.

Připomeňme si pátý transport koní Převalského nejzajímavějšími snímky.

Po roce pobytu v aklimatizační ohradě v mongolském Tachin Talu vyběhly v pondělí 6. července klisny Gretel, Bayan a Ulla do volné přírody v přísně střežené oblasti Gobi B.

Po 36 hodinách náročné cesty vyběhly klisny Querida, Rabea, Kirá a Paradise v noci z neděle na pondělí do aklimatizační ohrady v přísně chráněné oblasti Gobi B. Zoo Praha tak ve spolupráci s Armádou ČR dopravila během pěti převozů z České republiky do Mongolska již 19 koní Převalského. Letošní...

Transport s koňmi Převalského úspěšně přistál na letišti v Bulgan sumu. Let se zpozdil kvůli poranění prstu jedné z chovatelek klisnou Rabeou. Chovatelka zůstala v Novosibisrku, kde se jí dostalo lékařského ošetření. Koně byli po dopoledním přistání v Bulgan sumu naloženi na nákladní automobily...

Dnes krátce po 14. hodině odstartoval z Vojenské základny v Praze-Kbely letecký speciál CASA s cenným nákladem na palubě. Veze čtyři klisny koně Převalského, které mají podpořit projekt na návrat tohoto vyhubeného druhu zpět do přírody.

Před pátým startem letadla CASA k cestě do Mongolska je na místě si také zrekapitulovat, kteří „převaláci“ z Prahy nebo přes Prahu odcestovali do Mongolska, a jak byl jejich návrat úspěšný.

Zoo Praha dlouhodobě sehrává klíčovou roli v záchraně ohrožených koní Převalského ve volné přírodě. Jedním ze stěžejních záchranných projektů je právě projekt Návrat divokých koní. V rámci kterého od roku 2011 ve spolupráci s Armádou ČR uskutečnila již čtyři transporty posledních divokých...

Legendární klisna Zeta, která byla v první skupině koní Převalského přepravených z České republiky do Mongolska, včera přivedla na svět své desáté hříbě. Zoo Praha to sdělil ředitel zvláště chráněné oblasti Gobi B Ganbaatar Oyunsaikhana. Právě dnes přitom Zeta slaví své jedenadvacáté narozeniny.

Všechny čtyři klisny přepravené v roce 2012 ze Zoo Praha do zvláště chráněné oblasti Gobi B jsou podle všeho březí. V očekávání je pravděpodobně také jedna z klisen přivezených o rok později. Zoo Praha to sdělil ředitel Gobi B Ganbaatar Oyunsaikhana.

Přihlášení k newsletteru