Pravidla

Adopce a sponzorství

04. 01. 2016


Vážení příznivci Zoo Praha,
děkujeme vám za zájem o naši zoo. Zde jsou základní informace o možnostech adopce a sponzorování zvířat.

Rozdíl mezi adopcí a sponzorstvím

Sponzorství i adopce probíhají formou dobrovolného sponzorského daru. Každé zvíře chované v naší zoo je oceněno finanční částkou, která je u jednotlivých druhů odlišná a je odvozená od ročních nákladů na krmivo a další péči o dané zvíře.

 

SPONZOR
Sponzorem se může stát každý, kdo zaplatí částku minimálně 100 Kč na kterékoli zvíře. 

 

 

ADOPTIVNÍ RODIČ
Pokud se chcete stát adoptivním rodičem, je nutné zaplatit roční příspěvek, který je uveden u jednotlivého druhu v přehledné tabulce po kliknutí zde

 

 

PARTNER CHOVU
Speciální kategorií, spíše pro dárce z firemní sféry, je tzv. partner chovu. V tomto případě se jedná o dar ve výši 100 000 Kč.

 

 Pravidla

 • Doba trvání adopce i sponzorství je 12 měsíců od data přijetí platby.
 • Dar je daňově odečitatelnou položkou a na přání vám rádi vystavíme potvrzení pro finanční úřad.
 • V průběhu roku může dojít z chovatelských či provozních důvodů ke krátkodobému či trvalému umístění zvířete mimo expozici či k celkovému ukončení jeho chovu. V případě ukončení chovu či trvalého přesunu daného zvířete do zázemí bude adoptivní rodič či sponzor na tuto skutečnost následně upozorněn prostřednictvím kontaktního e-mailu či adresy, a současně mu bude nabídnuta změna adoptovaného či sponzorovaného zvířete.
 • Jména sponzorů a adoptivních rodičů zvířat, která jsou dočasně mimo expozici, jsou umístěna na panelu poblíž velké voliéry dravců.

Vstupenka fanouška Zoo Praha v mimořádné době

Zakupte Vstupenku na lepší časy, platnou až do konce roku 2021, a pomozte lidem i zvířatům z pražské zoo překlenout náročné období.

Děkujeme a na shledanou v lepších časech!

Vaše Zoo Praha


Zvíře, které je vám sympatické, můžete podpořit jako jeho sponzor nebo adoptivní rodič. V obou případech přispějete na chov zvoleného druhu a mnohdy se navíc zasloužíte o jeho ochranu ve volné přírodě. Zjistit více.

Jako sponzor nebo adoptivní rodič můžete podpořit jakékoli zvíře žijící v Zoo Praha, v těchto dnech bychom vás ale rádi upozornili na následující dvě skupiny: 


Zoo Praha je kvůli epidemii koronaviru uzavřena od 13. března 2020. Za tu dobu se v ní narodilo nebo vylíhlo více než 120 mláďat 48 druhů zvířat. Na vlastní oči je bohužel teď neuvidíte, potřebují však vaši podporu.


Nedlouho po uzavření zoo začali chovatelé natáčet na mobilní telefony své svěřence. Všechna videa jsou umisťována na YouTube kanál Krátce ze zoo. Zalíbil se vám některý ze zvířecích protagonistů? Adoptujte ho nebo sponzorujte!

 

Máte v Zoo Praha svého favorita a rádi byste podpořili jeho chov? Můžete tak učinit hned a jednoduše s pomocí svého mobilního telefonu. Stačí k tomu jediná SMS.

Zoo Praha není jen chovatelskou a vzdělávací institucí, ale také usiluje o podporu ohrožených druhů zvířat přímo v jejich domovině. Chcete-li se do našich záchranných projektů zapojit, nabízíme vám hned několik možností.

ZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní