Dantes

Pohledem ředitele

Miroslav Bobek  |  01. 10. 2012


Ferdinand se držel zpátky. Vyrážel sice na noční výlety, ale vždycky se spořádaně vrátil domů. A k stáru jich zanechal úplně. Stal se z něj spořádaný dikobrazí Metuzalém.

Jeho nástupce Dante se přistěhoval z Německa, avšak německý smysl pro pořádek a disciplínu zcela postrádá. Před časem opustil svou ubikaci i partnerku a začal žít nespoutaným životem. Ochranka ho v noci spatřila poblíž expozice lachtanů. Jindy se v noční tmě pohyboval poblíž svého výběhu. Pak se objevil v ptačím zázemí...

Kolegové mu však byli na stopě. Na mobil Anety Kratochvílové posílali pracovníci zoo i ostraha zprávy o Danteho pozici. Posléze jí však začala volat rovněž policie, a to jak městská, tak státní. Dante se totiž vydal po Tróji a pak směrem k Bohnicím. Úsilí o jeho odchyt vzrostlo.

Byla to, myslím, právě Aneta, kterou napadlo, kde by se Dante mohl přes den ukrývat. V zapomenutém tunelu propojujícím zoo s parkem Trojského zámku. Opravdu! Dante byl právě tam - a spojeným úsilím osmi pracovníků zoo se ho podařilo lapit.

Být to na mě, přejmenoval bych ho z Danteho na Dantèse. Edmonda Dantèse. Je ale pravda, že mně – na rozdíl od mnoha kolegů - během svého útěku žádné peklo nedělal.
 
Psáno pro deníky VLP

Mladé batagury bengálské uvidíte už brzo v pavilonu Čambal. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Nejenže jde o jednu z nejvzácnějších i nejkrásnějších želv světa. Navíc je to želva s příběhem, který v sobě nese prvky hollywoodského blockbusteru: šokující odhalení, zoufalé pátrání, špiónku zastírající svou...

Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Tenhle týden jsem se opět pokusil vyfotografovat lovící stříkouny. Předem říkám, že jsem neuspěl. Ale zajímavé to bylo, to tedy ano!
Přihlášení k newsletteru