Horko nám nevadí

Ostatní články

Martin Smrček  |  03. 07. 2015


Tropické letní dny na začátku prázdnin nevadí jak návštěvníkům zoo, tak zvířatům. Návštěvníci s oblibou využívají mlžítka, rozmístěná po areálu zoo, k dispozici mají i pítka a pochopitelně řadu míst, kde se mohou osvěžit chlazenými nápoji či zmrzlinou.

Kusy zmrzliny medvědy nejen ochladí, ale i zabaví. Foto: Martin Smrček, Zoo Praha Kusy zmrzliny medvědy nejen ochladí, ale i zabaví. Foto: Martin Smrček, Zoo Praha

Zvířata během dne obvykle odpočívají ve stínu, samozřejmostí je stálý dostatek tekutin. Mnohá se s chutí ochlazují v bazénech nebo si užívají pravidelné sprchování, a to dokonce i někteří ptáci.

Jedinečnou pochoutku dostávají lední medvědi – originální zmrzlinu obsahující ovoce, zeleninu a ryby. Je pro ně nejen skvělou hračkou, ale i velkou pochoutkou.


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní