Sloní trus opět v ulicích Prahy!

Ostatní články

Jana Jirátová  |  15. 04. 2014


Netradiční kampaň pražské zoo na podporu prodeje exkluzivního hnojiva zaplavila pražské ulice. Hrušky hnojené sloním trusem vystřídaly na billboardech jahody.

Kyblíky sloního trusu jsou v prodeji pouze v areálu Zoo Praha za cenu 70 korun (foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha) Kyblíky sloního trusu jsou v prodeji pouze v areálu Zoo Praha za cenu 70 korun (foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha)

Kampaň Hnojeno sloním trusem ze Zoo Praha se v pražských ulicích objevila poprvé v roce 2011. Billboardy a citylighty tehdy upozorňovaly na začátek prodeje sloního trusu v pražské zoo. V letošním roce navázala Zoo Praha na úspěšnou kampaň a připravila její druhou vlnu s názvem Nehnojeno sloním trusem.

„S jistou nadsázkou nyní vystřídala gigantickou (sloním trusem hnojenou) hrušku na billboardech jedna malá (sloním trusem nehnojená) jahoda,“ popisuje Vít Kahle, vedoucí Oddělení marketingu Zoo Praha. „Cílem kampaně je nejen podpořit aktivní zahrádkáře před propukající sezónou, ale hlavně zapsat se do paměti Pražanů a přilákat pozornost k pražské zoo netradičním způsobem.“

Sloní trus si od začátku svého prodeje získal velkou oblibu u zahrádkářů. Kyblíky o váze 1,5 kg jsou v prodeji pouze v areálu Zoo Praha. Cena jednoho kyblíku je 70 korun, při vrácení plastového obalu klesá na 50. „Každoročně se prodá zhruba 1200 kyblíků, výnos z prodeje se pohybuje kolem 80 tisíci korun,“ dodává Vít Kahle.

Sloní trus lze používat na všechny typy záhonů, doporučuje se aplikovat především do písčitých a jílovitých půd, alespoň tři týdny před výsadbou. Je vhodným hnojivem jak do kompostu, tak přímo do půdy, v důsledku málo účinného procesu trávení slonů totiž obsahuje nejméně 40 procent velmi mírně rozložených částí rostlin.

 Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha


Orangutan sumaterský. Foto Oliver Le Que, Zoo Praha

Hlavní sezóna Zoo Praha je oficiálně zahájena a spolu s ní se množí dotazy veřejnosti: Kdy je nejlepší do zoo vyrazit? Jak se vyhnout frontě u pokladny? Dají se využít nějaké slevy? Na tyto i na další otázky proto odpovídáme v...

Kámen s petroglyfy v oblasti Velká Gobi B. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Kámen umístěný v expozici Gobi vedle výběhu koní Převalského je vyzdobený petroglyfy znázorňujícími kozorožce a další tvory či objekty. Jde o repliku skutečného kamene z Mongolska, který v roce 2022 objevil ředitel pražské zoo...




Přihlášení k newsletteru