Den dětí s Městskou policií v Zoo Praha

Ostatní články

31. 05. 2013


Sobota 1. června 2013

Sobota 1. června bude Zoo Praha jako každoročně patřit dětem. Všechny děti do 15 let budou moci do zoo přijít pouze za 1 korunu!

Den dětí zahájíme v 11.00 vernisáží Výstavy školních obrazů v Galerii Gočár.

Jejím prostřednictvím se všichni zájemci budou moci přenést zpět do dětských let a nahlédnout romantickýma očima historických ilustrátorů do světa slonů a jejich příbuzných. Výstava byla inspirována narozením slůněte v Zoo Praha a představuje historické školní obrazy, které ve svých sbírkách schraňuje Pedagogické muzeum Jana Amose Komenského.

V průběhu vernisáže také vyhlásíme letní výtvarnou soutěž s firmou KOH-I-NOOR.

Vernisáž doplní vystoupení dětského folklorního sboru Vonička.

Den dětí s námi oslaví i strážníci Městské policie hl. m. Prahy, kteří si pro děti připravili množství zábavných aktivit. Ve spodní části zoo si budete po celý den moci mimo jiné vyzkoušet dětskou dopravní školičku, bungee running nebo šlapací autokolo s alkobrýlemi.

Ve 14.30 pak v Divadélku Archa nedaleko Dětské zoo proběhne vystoupení se zvířaty, která předvedou, co se naučila.

Děti do 15 let mají v sobotu vstup za 1 korunu! Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

 


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní