Seznamte se s Jepem

Ostatní články

12. 04. 2012


Sobota 14. dubna 2012 bude v Zoo Praha věnována hlavně velbloudům

Reklamní kampaň Seznamte se! Velbloud Jepe, (c) Zoo PrahaReklamní kampaň Seznamte se! Velbloud Jepe, (c) Zoo Praha

Oslavíme 10. narozeniny samce velblouda dvouhrbého Jepa. Jepe (Džep) je jednou ze zvířecích osobností v Zoo Praha a tváři kampaně „Seznamte se!".Popřát a předat dárek mu přijde k výběhu velbloudů ve 12:30 známý český fotograf, publicista a cestovatel Zdeněk Thoma.

Den věnovaný velbloudům bude mít bohatý program. Zájemci si budou moci vyzkoušet, zda dokážou přežít v nehostinném prostředí pouští stejně jako naši velbloudi. Zjistí, kolik vody je schopný velbloud vypít naráz. Projdou se po poušti jako velbloud a prozkoumají, jak šikovně a účinně se „koráb pouště“ brání suchu.


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní