Seznamte se s Jepem

Ostatní články

12. 04. 2012


Sobota 14. dubna 2012 bude v Zoo Praha věnována hlavně velbloudům

Reklamní kampaň Seznamte se! Velbloud Jepe, (c) Zoo PrahaReklamní kampaň Seznamte se! Velbloud Jepe, (c) Zoo Praha

Oslavíme 10. narozeniny samce velblouda dvouhrbého Jepa. Jepe (Džep) je jednou ze zvířecích osobností v Zoo Praha a tváři kampaně „Seznamte se!".Popřát a předat dárek mu přijde k výběhu velbloudů ve 12:30 známý český fotograf, publicista a cestovatel Zdeněk Thoma.

Den věnovaný velbloudům bude mít bohatý program. Zájemci si budou moci vyzkoušet, zda dokážou přežít v nehostinném prostředí pouští stejně jako naši velbloudi. Zjistí, kolik vody je schopný velbloud vypít naráz. Projdou se po poušti jako velbloud a prozkoumají, jak šikovně a účinně se „koráb pouště“ brání suchu.


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní