Seznamte se s Jepem a přijďte pokřtít jeho syna!

Ostatní články

14. 10. 2010


Sobota 16. října 2010

Velbloud Jepe, foto (c) Petr HalamíčekVelbloud Jepe, foto (c) Petr HalamíčekV sobotu 16. října se můžete seznámit Jepem, samcem velblouda dvouhrbého. Spolu s Jepem se představí i jeho syn, který se narodil v květnu tohoto roku. Kmotrem malého velblouda se stane fotbalista a předseda Českomoravského fotbalového svazu Ivan Hašek. Křtiny mláděte proběhnou ve 12.30 hodin u výběhu velbloudů.

Nejenom, že budete mít v sobotu příležitost důkladně si velbloudy prohlédnout, ale zároveň si budete moci vyzkoušet i některé z jejich dovedností.

11.00 - 16.00 hodin - Doprovodný program: "Dokážete to, co velbloud?"

Doplivnete stejně daleko jako velbloud? – Velbloudi se mohou bránit pliváním, plivání přesně a na poměrně velkou dálku - udává se až 9 metrů. V reálu neplivou pouze sliny, ale i natrávenou hmotu, je to tedy hmota smrdutá a dobře držící. 

Vypijete tolik vody, co velbloud? A stejně rychle? – Velbloudi vydrží až 10 dní bez vody, pak jsou schopni vypít až 110 litrů vody během 10 minut. To znamená cca 1dcl za 0,6 vteřiny. Za jak dlouho vypijete jednu "decku" vody Vy?

Zvládnete chodit mimochodem? - Velbloudi chodí mimochodem – nohy na jedné straně jdou dopředu zároveň. Podobně chodí vlk hřívnatý, slon nebo žirafa. Zvládnete to i Vy?

Otestujte své schopnosti v sobotu u výběhu velbloudů v areálu pražské zoo.


Od pondělí 25. května jsou znovu otevřeny vnitřní expozice, pavilony, restaurace, hřiště a pokladny. I nadále jsou v platnosti některé omezující podmínky, které se týkají zejména nošení roušek a dodržování rozestupů.

Vstupenka na lepší časy je jednou z forem podpory Zoo Praha v době koronavirové.

Přední místa v prvním průběžném žebříčku držitelů Vstupenky na lepší časy prozatím obsadily nákupy za 5 000 Kč – deseti vstupenek za 500 Kč najednou, pěti za tisíc Kč a jedné v...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní