Den otců

Ostatní články

30. 07. 2011


2. srpna 2011

Již tradičně slavíme v pražské zoo 2. srpna Den otců. Datum jsme nevybrali náhodně, v tento den se vylíhl samec emu hnědého Taťulda. Emu hnědý je jedním ze zvířat, u nichž se samec obětavě stará o své potomstvo, sedí na vejcích téměř dva měsíce a o vylíhlá mláďata se pak stará po několik dalších měsíců. Ťaťulda letos oslaví již 36. narozeniny! Prohlédnout si ho a popřát mu můžete v expozici v horní části zoo.


Ve spolupráci s organizací Gender studies jsme pro všechny odvážné tatínky stávající i budoucí, připravili soutěž „Tatínkem na 30 minut. Zn. Aktivně“. Úkolem tatínků bude zabavit losem přidělené dítě po dobu 30 minut. Soutěž bude probíhat v „dětském“ výběhu, ve kterém bude několik stanovišť s rozmanitými úkoly.  Odborná porota bude hodnotit, jak kreativně a vtipně si soutěžící tatínci poradí s úkolem, jak zabavit cizí lidské mládě. Tři nejlepší získají věcné ceny od pivovaru Velkopopovický Kozel a Zoo Praha. Navíc vítězný tatínek získá možnost pokřtít malého kakadu bílého a stane se jeho kmotrem. Soutěžit můžete od 11 hodin v areálu dětské zoo, křest kakadu pak proběhne v pravé poledne v divadélku Archa.


Jako dárek ke Dni otců budou mít všichni tatínci v doprovodu svého potomka vstup do zoo za 1 korunu!

Foto emu: Archiv Zoo Praha

Foto kakadu: Tomáš Adamec


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní