Den otců

Ostatní články

30. 07. 2011


2. srpna 2011

Již tradičně slavíme v pražské zoo 2. srpna Den otců. Datum jsme nevybrali náhodně, v tento den se vylíhl samec emu hnědého Taťulda. Emu hnědý je jedním ze zvířat, u nichž se samec obětavě stará o své potomstvo, sedí na vejcích téměř dva měsíce a o vylíhlá mláďata se pak stará po několik dalších měsíců. Ťaťulda letos oslaví již 36. narozeniny! Prohlédnout si ho a popřát mu můžete v expozici v horní části zoo.


Ve spolupráci s organizací Gender studies jsme pro všechny odvážné tatínky stávající i budoucí, připravili soutěž „Tatínkem na 30 minut. Zn. Aktivně“. Úkolem tatínků bude zabavit losem přidělené dítě po dobu 30 minut. Soutěž bude probíhat v „dětském“ výběhu, ve kterém bude několik stanovišť s rozmanitými úkoly.  Odborná porota bude hodnotit, jak kreativně a vtipně si soutěžící tatínci poradí s úkolem, jak zabavit cizí lidské mládě. Tři nejlepší získají věcné ceny od pivovaru Velkopopovický Kozel a Zoo Praha. Navíc vítězný tatínek získá možnost pokřtít malého kakadu bílého a stane se jeho kmotrem. Soutěžit můžete od 11 hodin v areálu dětské zoo, křest kakadu pak proběhne v pravé poledne v divadélku Archa.


Jako dárek ke Dni otců budou mít všichni tatínci v doprovodu svého potomka vstup do zoo za 1 korunu!

Foto emu: Archiv Zoo Praha

Foto kakadu: Tomáš Adamec


Od pondělí 25. května jsou znovu otevřeny vnitřní expozice, pavilony, restaurace, hřiště a pokladny. I nadále jsou v platnosti některé omezující podmínky, které se týkají zejména nošení roušek a dodržování rozestupů.

Vstupenka na lepší časy je jednou z forem podpory Zoo Praha v době koronavirové.

Přední místa v prvním průběžném žebříčku držitelů Vstupenky na lepší časy prozatím obsadily nákupy za 5 000 Kč – deseti vstupenek za 500 Kč najednou, pěti za tisíc Kč a jedné v...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní