Mayday

Ostatní články

28. 04. 2011


Neděle 1. května 2011

V neděli 1. května proběhne v Zoo Praha opět po roce Mayday – den na pomoc ohroženým lidoopům.

Děti ze spřátelených škol na něm představí své projekty ke kampani EAZA 2011 Lidoopi. Jejich prostřednictvím se můžete seznámit s druhy, které znáte ze Zoo Praha, ale také s šimpanzy, bonoby a několika druhy gibonů.  

Budete si moci vyzkoušet lidoopí dovednosti na opičí dráze, absolvovat školu pro strážce pralesa nebo zjistit v čem jsme jim podobní a v čem se lišíme. Zakoupením originálních vlastnoručně vyrobených suvenýrů přispějete přímo na konto kampaně!

 
Na pěti stanovištích po celé zoo se na vás budou od 11.00 do 16.00 těšit žáci těchto škol:
 
 • ZŠ Generála Klapálka, Kralupy nad Vltavou
 • ZŠ Emy Destinnové, Praha 6 – dvě soutěžní třídy
 • Stanice přírodovědců DDM hl.m.Prahy
 • Základní škola TGM, Praha 7

May Day


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní