Mayday

Ostatní články

28. 04. 2011


Neděle 1. května 2011

V neděli 1. května proběhne v Zoo Praha opět po roce Mayday – den na pomoc ohroženým lidoopům.

Děti ze spřátelených škol na něm představí své projekty ke kampani EAZA 2011 Lidoopi. Jejich prostřednictvím se můžete seznámit s druhy, které znáte ze Zoo Praha, ale také s šimpanzy, bonoby a několika druhy gibonů.  

Budete si moci vyzkoušet lidoopí dovednosti na opičí dráze, absolvovat školu pro strážce pralesa nebo zjistit v čem jsme jim podobní a v čem se lišíme. Zakoupením originálních vlastnoručně vyrobených suvenýrů přispějete přímo na konto kampaně!

 
Na pěti stanovištích po celé zoo se na vás budou od 11.00 do 16.00 těšit žáci těchto škol:
 
 • ZŠ Generála Klapálka, Kralupy nad Vltavou
 • ZŠ Emy Destinnové, Praha 6 – dvě soutěžní třídy
 • Stanice přírodovědců DDM hl.m.Prahy
 • Základní škola TGM, Praha 7

May Day


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní