Den šelem – Mayday I.

Ostatní články

28. 04. 2010


Sobota 1. května 2010

V sobotu 1. května představí děti ze spřátelených škol své projekty ke kampani EAZA „Nechme šelmy a dravce žít“. Jejich prostřednictvím se můžete v areálu zoo seznámit s evropskými masožravci, porovnat svou rychlost s vlkem nebo se naučit rozpoznávat dravce podle siluet. Zakoupením originálních vlastnoručně vyrobených suvenýrů přispějete přímo na konto kampaně!

Na šesti stanovištích po celé zoo se na vás budou od 11.00 do 16.00 těšit žáci těchto škol:

ZŠ Generála Klapálka, Kralupy nad Vltavou
ZŠ Emy Destinnové, Praha 6
ZŠ Emy Destinnové, Praha 6
Zookroužek při ZŠ Kladská, Praha 2
Základní škola TGM, Praha 7
ZŠ 28. října, Neratovice

Den šelem – May Day I.


Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní