Dny šelem - Mayday I a II

Ostatní články

11. 05. 2009


Reportáž z 1. a 8. května 2009

Mayday – den na záchranu šelem v Zoo Praha

1. a 8. května se konal v zoo tradiční Mayday, letos určený záchraně evropských šelem v rámci kampaně EAZA 2009. Děti z pražských škol přišly tyto dny do zoo, aby seznámily návštěvníky s problematikou ochrany šelem a prodejem svých vlastnoručně vyrobených předmětů se šelmí tematikou podpořily evropské šelmy nejen morálně, ale i finančně.

První květnový pátek prezentovalo v zoo svou práci šest škol – ZŠ Pošepného náměstí pod vedením paní učitelky Mileny Urbanové, ZŠ T. G. Masaryka pod vedením paní učitelky Radky Prokopové, ZŠ Emy Destinnové pod vedením paní učitelky Jany Bergerové, Soukromé gymnázium Arcus pod vedením paní učitelky Michaely Jelínkové, ZŠ Generála Klapálka z Kralup nad Vltavou pod vedením paní učitelky Zory Adámkové a Zookroužek při ZŠ Kladské pod vedením Františka Šusty.

Druhý květnový pátek patřil třem školám, které seznamovaly návštěvníky se šelmami a získávaly finanční prostředky na podporu kampaně. Prezentaci si zopakovaly děti ze školy ZŠ T. G. Masaryka pod vedením paní učitelky Radky Prokopové, k nim se připojily děti ze ZŠ Emy Destinnové pod vedením paní učitelky Evy Wollnerové a děti ze ZŠ Husinec-Řež pod vedením paní učitelky Bohunky Vrchotické.

Za oba dny se všem společně podařilo prodejem vlastnoručně vyrobených předmětů návštěvníkům Zoo Praha vybrat celkem 37 709 Kč! Všem účastníkům jménem Zoo Praha a evropských šelem děkujeme!

Prezentace školních projektů byly ohodnoceny porotou složenou ze zástupců Zoo Praha. Nejlepší prezentace budou oceněny na slavnostním vyhlášení výsledků dne 1. června ve 14 hodin u vzdělávacího centra Zoo Praha zároveň s vernisáží obrázků šelem z Čech a Senegalu. Všichni jste srdečně zváni!

Dny šelem - May Day I a II


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní