Den otců a oslava narozenin emu hnědého, zvaného Taťulda - fotoreportáž 2.8.2006

Ostatní články

02. 08. 2006


Nová tradice - Den otců, kterou jsme 2.8. na narozeniny emu hnědého Taťuldy založili, nalákala mnoho návštěvníků - celkem jich přišlo 7.400. Slevu na vstupném využilo zhruba 600 tatínků, kteří měli možnost se občerstvit u hlavního vchodu, kde probíhala ochutnávka velkopopovického kozla a pikantních chlebových hranolků (zhusta zde ochutnávaly i dámy, které nedbaly, že se jedná o Den otců...).

Vlastní oslava Taťuldových narozenin se odehrála v rodinném kruhu u jeho výběhu, dostal od nás krásný zeleninový dort, kde svíčky nahradila mrkev. Pan dr. Šimek a paní dr. Vilhumová pohovořili o pštrosech, Vít Kahle o Dni otců a dalších letních akcích a pak společně s dlouholetým adoptivním rodičem kasuára přilbového, panem Petrem Šlégrem, připili na Taťuldovo zdraví. Hudební doprovod na australský domorodý nástroj digeridoo obstaral ošetřovatel Dan Makrlík.

Den otců a oslava narozenin emu hnědého, zvaného Taťulda - fotoreportáž 2.8.2006


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní