Jak to bylo v neděli, 4. dubna 2004

Ostatní články

13. 04. 2004


Reportáž

Je neděle, 4. dubna, a navzdory nepříznivé předpovědi počasí svítí sluníčko. Pražská zoo se na tento den vyšperkovala, protože se koná slavnostní zahájení 73. sezony.

Celá neděle se odehrává ve znamení Orientu. Už od 10 hodin mohou děti i dospělí soutěžit v dovednostech, jako je vázání turbanu, nošení nádob na hlavě, točení s obručí, velbloudí mimochod, gepardí sprint nebo opičí postřeh.

V bohatém programu nesmějí chybět orientální tanečnice, které své umění předváděly hned na dvou pódiích. V protikladu k jejich křehké kráse stáli členové skupiny historického šermu, kteří na prostorné louce sváděli bitvu mezi křižáky a Saracény. Přestávky vyplňoval žonglér s ohněm a škola šermování a žonglování (pochopitelně s méně nebezpečnými předměty, než je živý oheň).

Přesně v poledne byl v rámci dne otevřen pavilon Sečuán. Přestřižení pásky se ujali operní pěvkyně Feng-jün Song, herečka Bára Hrzánová, herec Radek Holub a radní dr. Miloš Gregar. Paní Song, která mluví velmi dobře česky, nejen zazpívala, ale také prozradila, že právě ptáci ji uchvacují, a proto se rozhodla programu aktivně zúčastnit. Mimochodem, příjmení Song nemá sice s tématem dne nic společného, protože je v Číně stejně běžné jako u nás Novák, ale zato Feng znamená Fénixe a jün oblaka. Radek Holub sice vyjádřil lehké zklamání nad tím, že v pavilonu nežijí holubi, nýbrž „jen“ hrdličky, nicméně se i se svou ženou s nadšením ujal role patrona pavilonu. Přinesli dokonce pro jeho ptačí obyvatele něco dobrého a hned své dárky předali kurátorovi dr. Pithartovi.

Do výčtu událostí ještě patří škola hieroglyfů, která se konala na terase Afrického domu a setkala se s obrovským zájmem, a krátká přehlídka psů plemene saluka. Zapomenout nesmíme ani na tombolu. Lístky si návštěvníci kupovali po celý den a při slosování ve 13.00 a 17.00 hodin pak vyhrávali například roční vstupenky do pražské zoo, knížky, hrnky, plyšové hračky a spoustu dalších cen. Některé poskytla i Pražská botanická zahrada.

O tom, že se zahájení sezony skutečně povedlo, svědčí více než 9000 návštěvníků, kteří v tento den přišli.

Jak to bylo v neděli, 4. dubna 2004


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní