Přijímáme nové zájemce do úterního zookroužku

Ostatní články

Zoo Praha  |  31. 08. 2016


Váháte s výběrem kroužku pro svoji ratolest? Vyzkoušejte zookroužky pořádané pražskou zoo. Zaujmou všechny malé přírodovědce se zájmem o život ve výbězích zoo, ale také ve volné přírodě.

Sčítání slípek zelenonohých. Foto: Klára Veselá, Zoo Praha Sčítání slípek zelenonohých. Foto: Klára Veselá, Zoo Praha

Úterní skupina Orlosupi, je určena dětem, které mají rády přírodu a chtějí se dozvědět více o životě zvířat, či jejich přirozeném prostředí. Jelikož jsme mladí badatelé a ne "hladiči králíčků a morčátek", není naší hlavní náplní přímý kontakt s ochočenými zvířaty, ale spíše pronikání do etologie a odhalování hlubších základů zoologie.

Dozvíte se mnoho zajímavého o přírodě kolem nás a tyto poznatky si můžete vyzkoušet v praxi na terénních pozorováních, víkendových akcích (včetně letního tábora), nebo exkurzích do jiných zahrad. Samozřejmě se podíváme i do zázemí pražské zoo!

 • Začínající přírodovědci se schází každé úterý od 15:30 do 17:00. Schůzky jsou určeny pro děti, které ještě náš kroužek nenavštěvovaly, ale chtějí se dozvědět něco nového.
 • Pokročilí přírodovědci se schází každé úterý od 17:00 do 18:30. Schůzky jsou určeny pro zdatnější badatele, kteří si již osvojili základy zoologie.
 • Samostatní přírodovědci se schází každou středu od 16:30 do 18:30. Jedná se o schůzky dlouholetých členů, kteří pracují na samostatných a složitějších projektech.

První schůzka pro školní rok 2016/2017 proběhne 6. září 2016 od 15:30. Podrobné informace k první schůzce naleznete ZDE, kde jsou i ukázky naší činnosti, galerie akcí a oddílový časopis.

Hlásit se můžete Radce Horčíkové e-mailem na: orlosupi@orlosupi.cz, nebo telefonicky na: 775 931 055.


Více k tématu

Od pondělí 25. května jsou znovu otevřeny vnitřní expozice, pavilony, restaurace, hřiště a pokladny. I nadále jsou v platnosti některé omezující podmínky, které se týkají zejména nošení roušek a dodržování rozestupů.

Vstupenka na lepší časy je jednou z forem podpory Zoo Praha v době koronavirové.

Přední místa v prvním průběžném žebříčku držitelů Vstupenky na lepší časy prozatím obsadily nákupy za 5 000 Kč – deseti vstupenek za 500 Kč najednou, pěti za tisíc Kč a jedné v...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní