Přijímáme nové zájemce do úterního zookroužku

Ostatní články

Zoo Praha  |  31. 08. 2016


Váháte s výběrem kroužku pro svoji ratolest? Vyzkoušejte zookroužky pořádané pražskou zoo. Zaujmou všechny malé přírodovědce se zájmem o život ve výbězích zoo, ale také ve volné přírodě.

Sčítání slípek zelenonohých. Foto: Klára Veselá, Zoo Praha Sčítání slípek zelenonohých. Foto: Klára Veselá, Zoo Praha

Úterní skupina Orlosupi, je určena dětem, které mají rády přírodu a chtějí se dozvědět více o životě zvířat, či jejich přirozeném prostředí. Jelikož jsme mladí badatelé a ne "hladiči králíčků a morčátek", není naší hlavní náplní přímý kontakt s ochočenými zvířaty, ale spíše pronikání do etologie a odhalování hlubších základů zoologie.

Dozvíte se mnoho zajímavého o přírodě kolem nás a tyto poznatky si můžete vyzkoušet v praxi na terénních pozorováních, víkendových akcích (včetně letního tábora), nebo exkurzích do jiných zahrad. Samozřejmě se podíváme i do zázemí pražské zoo!

 • Začínající přírodovědci se schází každé úterý od 15:30 do 17:00. Schůzky jsou určeny pro děti, které ještě náš kroužek nenavštěvovaly, ale chtějí se dozvědět něco nového.
 • Pokročilí přírodovědci se schází každé úterý od 17:00 do 18:30. Schůzky jsou určeny pro zdatnější badatele, kteří si již osvojili základy zoologie.
 • Samostatní přírodovědci se schází každou středu od 16:30 do 18:30. Jedná se o schůzky dlouholetých členů, kteří pracují na samostatných a složitějších projektech.

První schůzka pro školní rok 2016/2017 proběhne 6. září 2016 od 15:30. Podrobné informace k první schůzce naleznete ZDE, kde jsou i ukázky naší činnosti, galerie akcí a oddílový časopis.

Hlásit se můžete Radce Horčíkové e-mailem na: orlosupi@orlosupi.cz, nebo telefonicky na: 775 931 055.


Více k tématu

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...

Zoo Praha se distancuje od přednáškové činnosti pana Jana Bedřicha, jejímž tématem jsou pražské gorily. Přednášky nevznikají ve spolupráci se Zoo Praha a obsahují zcela mylné informace.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní