Přijímáme nové zájemce do úterního zookroužku

Ostatní články

Zoo Praha  |  31. 08. 2016


Váháte s výběrem kroužku pro svoji ratolest? Vyzkoušejte zookroužky pořádané pražskou zoo. Zaujmou všechny malé přírodovědce se zájmem o život ve výbězích zoo, ale také ve volné přírodě.

Sčítání slípek zelenonohých. Foto: Klára Veselá, Zoo Praha Sčítání slípek zelenonohých. Foto: Klára Veselá, Zoo Praha

Úterní skupina Orlosupi, je určena dětem, které mají rády přírodu a chtějí se dozvědět více o životě zvířat, či jejich přirozeném prostředí. Jelikož jsme mladí badatelé a ne "hladiči králíčků a morčátek", není naší hlavní náplní přímý kontakt s ochočenými zvířaty, ale spíše pronikání do etologie a odhalování hlubších základů zoologie.

Dozvíte se mnoho zajímavého o přírodě kolem nás a tyto poznatky si můžete vyzkoušet v praxi na terénních pozorováních, víkendových akcích (včetně letního tábora), nebo exkurzích do jiných zahrad. Samozřejmě se podíváme i do zázemí pražské zoo!

 • Začínající přírodovědci se schází každé úterý od 15:30 do 17:00. Schůzky jsou určeny pro děti, které ještě náš kroužek nenavštěvovaly, ale chtějí se dozvědět něco nového.
 • Pokročilí přírodovědci se schází každé úterý od 17:00 do 18:30. Schůzky jsou určeny pro zdatnější badatele, kteří si již osvojili základy zoologie.
 • Samostatní přírodovědci se schází každou středu od 16:30 do 18:30. Jedná se o schůzky dlouholetých členů, kteří pracují na samostatných a složitějších projektech.

První schůzka pro školní rok 2016/2017 proběhne 6. září 2016 od 15:30. Podrobné informace k první schůzce naleznete ZDE, kde jsou i ukázky naší činnosti, galerie akcí a oddílový časopis.

Hlásit se můžete Radce Horčíkové e-mailem na: orlosupi@orlosupi.cz, nebo telefonicky na: 775 931 055.


Více k tématu

V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní