Zookroužek

Zookroužky


Zookroužky zaujmou všechny malé přírodovědce se zájmem o život nejen ve výbězích zoo, nýbrž také ve volné přírodě.

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Zookroužky probíhají v průběhu týdne v různých termínech a dvou na sobě nezávislých cyklech. Úterní funguje pod vedením lektorky Radky Horčíkové, která v zoo zastává pozici veterinární sestry. Páteční připadly Pavlu Švecovi, který v zoo pracoval jako průvodce, chovatel a nyní zastává pozici krmiváře.

Malí biologové, ve věku od 7 do 18 let, se na setkáních dozví vše o fungování přírody a vztazích mezi jednotlivými složkami ekosystému, zajímavosti ze zákulisí zoo a nahlédnou třeba i pod pokličku vědeckého systému. Během schůzek vyráží obvykle Zookroužek na výpravy po areálu zoo a zkoumá život ve výbězích i mimo ně. Občas dojde i na setkání s některým ze zvířat chovaných v zoo. Součástí programu Zookroužku jsou také víkendové výpravy za hranice zoo, které vždy lektoři oznamují s dostatečným předstihem.

Kontakty:

 Radka Horčíková (úterý) tel: 775 931 055, mail: orlosupi@orlosupi.cz  
 Pavel Švec (čtvrtek, pátek) tel: 732 225 436, mail: svec.pavel.aves@seznam.cz

Přírodovědně chovatelský kroužek Pavla Švece pro školní rok 2016/2017

Přírodovědné kroužky zasvětí mladé lidi do tajů přírody a její ochrany. Na jednotlivých schůzkách se postupně seznámí s životy volně žijících zvířat ale také s chovy zvířat v zoologické zahradě a domácí péči. Dále kroužky přírodovědce seznámí s ekologií, etologií, biologií i s krajinou a životním prostředím. Kroužky si kladou za cíl motivovat děti k lásce a úctě k přírodě.

  • Čtvrteční kroužky ve dvou kurzech: 15.30 - 17.00 (8-11 let) a 17.00 - 19.00 (12-18 let)
  • Páteční kroužky ve dvou kurzech: 15:30 - 17:00 (9-12 let) a 17:00 - 19:00 (13-18 let)
  • Přihlášky přijímáme od 1. 9. 2016
  • Seznamovací schůzka se koná 16. 9. 2016 od 16.00 do 17.00 pro oba čtvrteční kurzy a od 17.00 do 18.00 pro oba páteční kroužky. Sraz před vchodem do zoologické zahrady.
  • Více se dozvíte na webových stránkách kroužku ZDE.

Čtvrteční kroužky vede Petra Voráčková a Tereza Laštovková a páteční kroužky vede Pavel Švec a Klára Veselá.

Přírodovědně chovatelský kroužek Orlosupi pro školní rok 2016/2017

Úterní skupina Orlosupi, je určena dětem, které mají rády přírodu a chtějí se dozvědět více o životě zvířat, či jejich přirozeném prostředí. Jelikož jsme mladí badatelé a ne "hladiči králíčků a morčátek", není naší hlavní náplní přímý kontakt s ochočenými zvířaty, ale spíše pronikání do etologie a odhalování hlubších základů zoologie. Dozvíte se mnoho zajímavého o přírodě kolem nás a tyto poznatky si můžete vyzkoušet v praxi na terénních pozorováních, víkendových akcích (včetně letního tábora), nebo exkurzích do jiných zahrad. Samozřejmě se podíváme i do zázemí pražské zoo:-)

První schůzka pro školní rok 2016/2017 proběhne 6. září 2016

Chcete se přihlásit? Přijďte na první schůzku s tužkou a dobrou náladou.

  • Začínající přírodovědci se schází každé úterý od 15.30 do 17.00. Schůzky jsou určeny pro děti, které ještě náš kroužek nenavštěvovaly, ale chtějí se dozvědět něco nového:-)
  • Pokročilí přírodovědci se schází každé úterý od 17.00 do 18.30. Schůzky jsou určeny pro zdatnější badatele, kteří si již osvojili základy zoologie.
  • Samostatní přírodovědci se schází každou středu od 16.30 do 18.30. Jedná o schůzky dlouholetých členů, kteří pracují na samostatných a složitějších projektech.
  • Ve výjimečném případě je možné mezi kroužky přestoupit, ale vždy po domluvě s lektorem.
  • Podrobné informace k první schůzce naleznete ZDE, kde jsou i ukázky naší činnosti, galerie akcí a oddílový časopis.

Radka Horčíková a Markéta Maříková


DSC 1043 export web

Krásná trička, publikace, vstupenky nebo plyšové hračky! To všechno si můžete koupit v našem e-shopu. Uděláte radost svým příbuzným nebo známým a podpoříte Zoo Praha!