Rostu jako z vody!

Novinky u zvířat

Jana Ondrejechová  |  23. 10. 2015


Mládě hrabáče kapského, které je zároveň jednou z hlavních hvězd celorepublikové outdoorové kampaně zaměřené na významná mláďata pražské zoo, roste jako z vody. Když se v neděli 26. července narodilo samici Kvídě, bylo velmi drobné a od mámy nechtělo pít. Chovatelé ho proto zpočátku krmili ze stříkačky. Teprve po osmi dnech začal malý hrabáč pít sám, i pak byl ale nutný neustálý dohled, aby ho Kvída ve spánku nezalehla a aby řádně přibíral. Trvalo měsíc, než mládě zesílilo a vyrostlo natolik, aby ho bylo možné ukázat návštěvníkům.

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Dnes se malý Kito Felix těší dobrému zdraví i velké oblibě mezi chovateli. Momentálně váží skoro 11 kilogramů a návštěvníci ho mohou vidět každý den v pavilonu Africký dům, kde přes den odpočívá se svou matkou Kvídou. Ve večerních hodinách se oba dva probouzejí a začínají zkoumat svou expozici. Protože jsou hrabáči kapští hlavně noční tvorové, připravili jsme ve spolupráci se Slow TV přímý přenos z jejich výběhu, který začíná každý den, vždy ve 20:00.

Rostu jako z vody!


V expozici gueréz pláštíkových mohou návštěvníci Zoo Praha obdivovat další mládě. Benjamínek skupiny se narodil v pondělí ráno, jeho rodiči jsou Lucie a Katanga. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

V expozici gueréz pláštíkových mohou návštěvníci Zoo Praha obdivovat další mládě. Benjamínek skupiny se narodil v pondělí ráno, jeho rodiči jsou Lucie a Katanga a podle chovatelů si zatím vede dobře.

Po roce trpělivého odchovu Zoo Praha představuje vzácné dlouhokrčky rotiské. Návštěvníci je mohou obdivovat v prvním velkém akváriu ve vstupním rondelu Indonéské džungle. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Po roce trpělivého odchovu Zoo Praha představuje vzácné dlouhokrčky rotiské. Návštěvníci je mohou obdivovat v prvním velkém akváriu ve vstupním rondelu Indonéské džungle. Tyto zajímavé sladkovodní želvy obývají pouze nevelký...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní