Rostu jako z vody!

Novinky u zvířat

Jana Ondrejechová  |  23. 10. 2015


Mládě hrabáče kapského, které je zároveň jednou z hlavních hvězd celorepublikové outdoorové kampaně zaměřené na významná mláďata pražské zoo, roste jako z vody. Když se v neděli 26. července narodilo samici Kvídě, bylo velmi drobné a od mámy nechtělo pít. Chovatelé ho proto zpočátku krmili ze stříkačky. Teprve po osmi dnech začal malý hrabáč pít sám, i pak byl ale nutný neustálý dohled, aby ho Kvída ve spánku nezalehla a aby řádně přibíral. Trvalo měsíc, než mládě zesílilo a vyrostlo natolik, aby ho bylo možné ukázat návštěvníkům.

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Dnes se malý Kito Felix těší dobrému zdraví i velké oblibě mezi chovateli. Momentálně váží skoro 11 kilogramů a návštěvníci ho mohou vidět každý den v pavilonu Africký dům, kde přes den odpočívá se svou matkou Kvídou. Ve večerních hodinách se oba dva probouzejí a začínají zkoumat svou expozici. Protože jsou hrabáči kapští hlavně noční tvorové, připravili jsme ve spolupráci se Slow TV přímý přenos z jejich výběhu, který začíná každý den, vždy ve 20:00.

Rostu jako z vody!


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní