Malého hrabáče už mohou návštěvníci vidět každý den

Novinky u zvířat

Jana Myslivečková  |  30. 08. 2015


Mládě hrabáče kapského, které se narodilo v neděli 26. července, se o víkendu poprvé představilo veřejnosti. Chovatelé byli opatrní a v sobotu odkryli zástěnu expozice od 12:00 do 14:00 hodin. Návštěvníci i matka Kvída byli velmi ukáznění a tak se už dnes zástěna k expozici nevrátila. Mládě tak bude k vidění každý den od cca 10:00 hodin.

Mládě hrabáče se poprvé představilo návštěvníkům pražské zoo. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Mládě hrabáče se poprvé představilo návštěvníkům pražské zoo. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

„Malý hrabáč je úchvatný tvor, pro kterého bychom spíš než v reálném světě měli hledat přirovnání ve fantasy nebo v pohádkách. Jeho matka Kvída je jedním z mých nejoblíbenějších zvířat a na úspěšně odchované mládě jsme čekali řadu let. Chodím se na něj podívat, kdykoli to jde,“ říká ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Po těžkém začátku, kdy chovatelé doslova bojovali o každou hodinu života mláděte, je pohled na malého hrabáče, vážícího již téměř pět kilo tak trochu zázrak. Mládě je v současné době dokrmováno minimálně, protože pětkrát denně pije od matky Kvídy. Malý hrabáč je aktivní, hledá si struky sám, ale chovatelé mu stále ještě trochu pomáhají, aby měli jistotu, že se mládě napilo dostatečně. V noci je mládě ještě oddělené od matky, ale každý den ráno ho k ní ošetřovatelé přinášejí a oba jsou spolu v expozici celý den.

Hned první dva dny využilo možnost vidět novou hvězdu pražské zoo tisíce návštěvníků. Vzhledem k tomu, že byli ohleduplní, respektovali pokynu dozoru a i matka Kvída na náhlý zájem nijak nereagovala, zůstane expozice hrabáčů v Africkém domě již odkrytá. Mládě tak bude vidět každý den od cca 10:00, kdy ho chovatelé přinášejí, až do večera, kromě krátké chvíle, kdy ho chovatelé v zázemí váží.

Mládě hrabáče kapského už váží téměř pět kilogramů. Foto Miroslav Bobek, Zoo PrahaMládě hrabáče kapského už váží téměř pět kilogramů. Foto Miroslav Bobek, Zoo Praha


V expozici gueréz pláštíkových mohou návštěvníci Zoo Praha obdivovat další mládě. Benjamínek skupiny se narodil v pondělí ráno, jeho rodiči jsou Lucie a Katanga. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

V expozici gueréz pláštíkových mohou návštěvníci Zoo Praha obdivovat další mládě. Benjamínek skupiny se narodil v pondělí ráno, jeho rodiči jsou Lucie a Katanga a podle chovatelů si zatím vede dobře.

Po roce trpělivého odchovu Zoo Praha představuje vzácné dlouhokrčky rotiské. Návštěvníci je mohou obdivovat v prvním velkém akváriu ve vstupním rondelu Indonéské džungle. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Po roce trpělivého odchovu Zoo Praha představuje vzácné dlouhokrčky rotiské. Návštěvníci je mohou obdivovat v prvním velkém akváriu ve vstupním rondelu Indonéské džungle. Tyto zajímavé sladkovodní želvy obývají pouze nevelký...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní