Malý hrabáč k vidění v Africkém domě

Novinky u zvířat

Zoo Praha  |  28. 08. 2015


Nyní mají návštěvníci jedinečnou možnost vidět na vlastní oči malého hrabáče, který se narodil v neděli 26. července samičce Kvídě. Veřejnost se tak může sama přesvědčit, jak se mláděti daří. K vidění je v Africkém domě vždy od 10.00 hodin.

Malý hrabáč je k vidění každý den v Africkém domě. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha Malý hrabáč je k vidění každý den v Africkém domě. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Momentálně mládě váží přes čtyři kilogramy a stále přibírá na váze. Svůj podíl na tom mají chovatelé, ale také matka Kvída, která o svého potomka jeví zájem a pečuje o něj. V Zoo Praha se podařilo odchovat již tři mláďata hrabáče kapského. To poslední v roce 2004 od zkušené samice Piety, která přišla z Arnhemu již březí.

Zároveň bychom návštěvníky rádi požádali, aby se v okolí expozice zdrželi jakýchkoli hlasitých projevů a dalšího chování, které by mohlo tuto vzácnou příležitost narušovat.


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní