Koně Převalského naposledy vyšetřeni před transportem

Novinky u zvířat

Zoo Praha  |  22. 06. 2015


Zoo Praha se připravuje na transport koní Převalského do Mongolska. Zahradu by měli tento týden opustit také jeleni lyrorozí.

Querida, klisna narozená v Zoo Praha, je jednou z klisen určených pro letošní transport. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha Querida, klisna narozená v Zoo Praha, je jednou z klisen určených pro letošní transport. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha
 • Jeleni lyrorozí by měli tento týden odcestovat do Pairi Daizy v Belgii (dříve Parc Paradisio).
 • O víkendu se narodilo páté mládě sitatungy (opět samička); matkou je stará samice, která se po porodu postupně zotavuje a kojí mládě.
 • U koní Převalského byla provedena poslední série vyšetření před odletem do Mongolska.
 • Mezi ptáky se vylíhlo jedno mládě supa mrchožravého a čejky senegalské, dále dvě mláďata lorikulů modrobradých a čtyři mláďata špačka čínského.

Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní