Malá kusimanse již vychází z budky

Novinky u zvířat

Michal Šťastný  |  18. 01. 2014


Zápis z porady zoologického úseku 15. ledna 2014

Dospělá mangusta tmavá. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha Dospělá mangusta tmavá. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha
 • Mládě promyky tmavé, řečené také kusimanse, už vychází s rodiči z boudičky ven. Jde o vůbec první mládě svého druhu v Zoo Praha. Promyky tmavé naleznete v pavilonu Afrika zblízka.
 • Do Zoo Plzeň odešli zubr evropský a promyka červená.
 • Mláďata bonga horského chodí na venkovní dvorky.
 • V Indonéské džungli se zabydlují noví binturongové. Mají otevřeno i na společný ostrov s vydrami hladkosrstými, ale zatím zůstávají ve známém prostředí zázemního boxu.
 • Do Rakouska odejdou puštíci bělaví. Zoo Praha dlouhodobě vypouští odchovaná mláďata do přírody Šumavy. V letošním roce poprvé putují puštíci za hranice. Kvůli mimořádně zajímavým genům zůstanou v prostředí chovné stanice a do divočiny Rakouska budou vypouštěni jejich potomkové.
 • V expozici Kattakum panuje čilý ruch. "Jaro" zde v souvislosti s popovodňovými pracemi začalo o něco dříve. 

 


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní