Malá kusimanse již vychází z budky

Novinky u zvířat

Michal Šťastný  |  18. 01. 2014


Zápis z porady zoologického úseku 15. ledna 2014

Dospělá mangusta tmavá. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha Dospělá mangusta tmavá. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha
 • Mládě promyky tmavé, řečené také kusimanse, už vychází s rodiči z boudičky ven. Jde o vůbec první mládě svého druhu v Zoo Praha. Promyky tmavé naleznete v pavilonu Afrika zblízka.
 • Do Zoo Plzeň odešli zubr evropský a promyka červená.
 • Mláďata bonga horského chodí na venkovní dvorky.
 • V Indonéské džungli se zabydlují noví binturongové. Mají otevřeno i na společný ostrov s vydrami hladkosrstými, ale zatím zůstávají ve známém prostředí zázemního boxu.
 • Do Rakouska odejdou puštíci bělaví. Zoo Praha dlouhodobě vypouští odchovaná mláďata do přírody Šumavy. V letošním roce poprvé putují puštíci za hranice. Kvůli mimořádně zajímavým genům zůstanou v prostředí chovné stanice a do divočiny Rakouska budou vypouštěni jejich potomkové.
 • V expozici Kattakum panuje čilý ruch. "Jaro" zde v souvislosti s popovodňovými pracemi začalo o něco dříve. 

 


V Rákosově pavilonu je již k vidění i hnízdní aktivita. Materiál do budek si nosí například aratingové andští, místa ke stavbě hnízd hledají i papoušci mniší (na snímku). Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Život v Rákosově pavilonu pro vzácné papoušky se – po třech týdnech od otevření – ustálil; spokojení jsou jak jeho ptačí obyvatelé, tak návštěvníci. U některých ptačích druhů je již k vidění hnízdní aktivita,...

Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní