Vzácní variové bělopásí se zabydlují

Novinky u zvířat

Zoo Praha  |  06. 01. 2014


Zápis z porady zoologického úseku 6. 1. 2014

Vari bělopásý, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha Vari bělopásý, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha
 • Variové bělopásí jsou již v expozici. Zvířata jsou oddělena, čekáme na doporučení koordinátorky chovu a případnou výměnu samce Mandraka za jiného.
 • Vejce snesly oba páry vzácných loriů vlnkovaných.
 • Samice ketupy malajské stále sama sedí na vejcích. Zatím nevíme, zda je vajíčko oplozené. Zoo Praha odchovala ketupu malajskou přirozeným způsobem jako první v Evropě.
 • Zoborožci kaferští snesli vejce.
 • V Africe zblízka jsou nové druhy obojživelníků (rákosnička ulugurská), plazů (gekon modrý, gekon skvrnitý, scink ohnivý, kalabárie Reinhardtova) a bezobratlých (mnohonožka červenonohá, mnohonožka obrovská, kudlanka, štír ojedinělý, štír promáčkloklepetý, sklípkan skvrnitý). Jde o mimořádné druhy, které jsou ke spatření jen velmi vzácně.
 • Ve venkovním výběhu medojedů probíhá výměna skla a další úpravy.

Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní