V pražské zoo přišlo na svět osm draků!

Novinky u zvířat

08. 08. 2012


Červenec/srpen roku 2012

Jedno z osmi mláďat varana komodského vylíhlých v srpnu 2012, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo PrahaJedno z osmi mláďat varana komodského vylíhlých v srpnu 2012, foto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha

Z rekordní šesté snůšky varaní samice Aranky se vylíhlo celkem osm mláďat varanů komodských. Pražská zoo tak díky Arance vyrovnala rekord washingtonské zoologické zahrady, která se doposud se svými 45 mláďaty pyšnila nejvyšším počtem vylíhlých mláďat varana komodského na celém světě. Všech osm „draků“ se těší dobrému zdraví; společně sdílejí odchovné terárium v zázemí Pavilonu velkých želv.

První dráček se vylíhl v úterý 31. července 2012 ráno a v průběhu tří dnů jej následovalo sedm jeho sourozenců. Proces líhnutí měli zájemci možnost sledovat prostřednictvím internetového přenosu.

Z líhně se dráčci, kteří po vylíhnutí měří zhruba 45 centimetrů a váží okolo 100 gramů, přestěhovali do odchovného terária v tzv. „želvárně“, zázemí Pavilonu velkých želv. Do expozice, kde je budou moci pozorovat návštěvníci, se dostanou zhruba ve stáří jednoho roku.

 


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní