7 trpaslíků

Novinky u zvířat

26. 07. 2012


O sedm mláďat je bohatší hejno plameňáků růžových a další vejce mají před líhnutím. Dlouhonozí dospěláci se tak touto dobou musejí pořád dívat pod nohy. Nepřehlédněte malé krasavce ani vy!

Foto (c) Tomáš AdamecPlameňáci se líhnou v bílošedém prachovém peří. Po prvním přepeření získají šedohnědou barvu a růžovět začínají obvykle až v druhém roce života.

Zobáček mláďat je rovný, aby je mohli rodiče pohodlně krmit. K výživě mláďat produkují plameňáci zcela unikátní výměšek volete, který se díky specifickému složení nazývá plameňáčí mléko.

Hnízdo plameňáků má podobu kužele z bahna. Jiný stavební materiál často není dostupný. Hnízda jsou od sebe vzdálená tak, aby na sebe sousedící páry nedosáhly a nemohly se při hnízdění štípat a jinak rušit.

Mladí nemají na růžích ustláno. Cizí dospěláci je často pěkně proženou. Na život na vysoké noze si musí malí plameňáci nějaký ten pátek počkat!

Foto (c) Tomáš AdamecFoto (c) Tomáš Adamec Foto (c) Tomáš AdamecFoto (c) Tomáš Adamec


V Rákosově pavilonu je již k vidění i hnízdní aktivita. Materiál do budek si nosí například aratingové andští, místa ke stavbě hnízd hledají i papoušci mniší (na snímku). Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Život v Rákosově pavilonu pro vzácné papoušky se – po třech týdnech od otevření – ustálil; spokojení jsou jak jeho ptačí obyvatelé, tak návštěvníci. U některých ptačích druhů je již k vidění hnízdní aktivita,...

Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní