7 trpaslíků

Novinky u zvířat

26. 07. 2012


O sedm mláďat je bohatší hejno plameňáků růžových a další vejce mají před líhnutím. Dlouhonozí dospěláci se tak touto dobou musejí pořád dívat pod nohy. Nepřehlédněte malé krasavce ani vy!

Foto (c) Tomáš AdamecPlameňáci se líhnou v bílošedém prachovém peří. Po prvním přepeření získají šedohnědou barvu a růžovět začínají obvykle až v druhém roce života.

Zobáček mláďat je rovný, aby je mohli rodiče pohodlně krmit. K výživě mláďat produkují plameňáci zcela unikátní výměšek volete, který se díky specifickému složení nazývá plameňáčí mléko.

Hnízdo plameňáků má podobu kužele z bahna. Jiný stavební materiál často není dostupný. Hnízda jsou od sebe vzdálená tak, aby na sebe sousedící páry nedosáhly a nemohly se při hnízdění štípat a jinak rušit.

Mladí nemají na růžích ustláno. Cizí dospěláci je často pěkně proženou. Na život na vysoké noze si musí malí plameňáci nějaký ten pátek počkat!

Foto (c) Tomáš AdamecFoto (c) Tomáš Adamec Foto (c) Tomáš AdamecFoto (c) Tomáš Adamec


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní