Oběd psounů prériových

Novinky u zvířat

22. 06. 2012


Fotografie - červen 2012

Oběd rodinky psounů prériových nabízí spoustu zábavy i poučení. Ve výběhu proti expozici tapírů jihoamerických je navíc máte jako na dlani!

Když chovatelé zanesou rodince psounů prériových krmení, zdánlivě pustý výběh začne rychle ožívat.

Vůně vybraných pochoutek vyláká ze složitého labyrintu podzemních chodeb i ty nejzarytější spáče. Všichni se hned seběhnou, aby se nacpali až k prasknutí a případné zásoby začali snášet do spižíren v podzemí. Nezapomínají však ani na bezpečí - zatímco se ostatní krmí, sleduje vždy několik zvířat z vyvýšených hrází kolem vstupů do nor, zda se neblíží nebezpečí.

  

  

  

 Foto © Tomáš Adamec, Zoo Praha 

Psouni se cpou s takovou chutí a zaujetím že si často ani neuvědomí, že z pořádného kusu dobré mrkve už jim zbylo jen pár drobků na břiše!


Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...

V Zoo Praha se vylíhlo šest mláďat varanovce bornejského – nejtajemnějšího plaza světa. Foto: Petr Velenský, Zoo Praha.

V prvním říjnovém týdnu se v Zoo Praha vylíhlo hned šest mláďat varanovce bornejského. Jako první zoo na světě se tohoto mimořádně vzácného endemického plaza podařilo rozmnožit až v roce 2014 japonské iZoo....
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní