Oběd psounů prériových

Novinky u zvířat

22. 06. 2012


Fotografie - červen 2012

Oběd rodinky psounů prériových nabízí spoustu zábavy i poučení. Ve výběhu proti expozici tapírů jihoamerických je navíc máte jako na dlani!

Když chovatelé zanesou rodince psounů prériových krmení, zdánlivě pustý výběh začne rychle ožívat.

Vůně vybraných pochoutek vyláká ze složitého labyrintu podzemních chodeb i ty nejzarytější spáče. Všichni se hned seběhnou, aby se nacpali až k prasknutí a případné zásoby začali snášet do spižíren v podzemí. Nezapomínají však ani na bezpečí - zatímco se ostatní krmí, sleduje vždy několik zvířat z vyvýšených hrází kolem vstupů do nor, zda se neblíží nebezpečí.

  

  

  

 Foto © Tomáš Adamec, Zoo Praha 

Psouni se cpou s takovou chutí a zaujetím že si často ani neuvědomí, že z pořádného kusu dobré mrkve už jim zbylo jen pár drobků na břiše!


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní