Spange a Spela přijely do Prahy

Novinky u zvířat

14. 04. 2012


Do Zoo Praha přijely další dvě klisny koně Převalského.

Foto (c) Tomáš Adamec, Zoo PrahaFoto (c) Tomáš Adamec, Zoo PrahaVe čtvrtek 12. dubna 2012 přijelo k bráně Zoo Praha auto s vzácnými pasažéry. Naložené na speciálním přívěsu v něm z německého Hornsblotu přicestovaly klisny koně Převalského Spange a Spela.

Přes dlouhou cestu byly obě klisny nesmírně klidné. V novém výběhu si rychle zvykly, nejsou lekavé, zkrátka se v Praze chovají, jako by tu žily už od narození. Spatřit je návštěvníci mohou v expozici nad sochou Radhoště, kterou dříve obývali kiangové.

Spange se narodila 29. dubna 2006, Spela potom o rok později, 5. května 2007. Obě převalačky pochází ze Springe, mládí však strávily v Hornsblotu.

Foto (c) Tomáš Adamec, Zoo PrahaFoto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha Foto (c) Tomáš Adamec, Zoo PrahaFoto (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha 

Spela (levá fotka) a Spange (pravá fotka), foto © Tomáš Adamec, Zoo Praha


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní