Stádo vodušek se rozrůstá!

Novinky u zvířat

24. 01. 2012


Na svět přišla tři mláďata

Foto: Jozef Sebíň, Zoo PrahaFoto: Jozef Sebíň, Zoo PrahaAčkoli se vzhledem k nepřízni počasí stádo vodušek červených stále ukrývá v teple zázemí, rozhodně to neznamená, že by tyto půvabné antilopy spaly! Naopak - v životě jedenáctihlavého stáda došlo od počátku roku již k několika významným událostem. Na svět přišly tři nádherné samičky!

První dvě ušaté slečny se narodily 15. a 19. ledna 2012. Ta poslední si pohodlí slámy vyhřívané stáje užívá jen několik málo dnů, narodila se v sobotu 21. ledna 2012.

Vodušky červené jsou středně velké antilopy obývající střední a jižní Afriku. Zdržují se v bažinách a mokřadech, proto mají delší zadní nohy a velmi dlouhá kopýtka, na nichž se rozloží váha celého zvířete a antilopa se tak neboří do bahnitého terénu. Vodušky skvěle a rády plavou, do vody dokonce unikají i před nepřáteli.

V přírodě žijí vodušky ve stádech samic s mláďaty, dospělí samci se drží opodál samotářsky či ve stádečkách mládenců. Pouze v době páření se stáda promíchají a samci svádí svými rohy souboj o samici. V zoo pak žije skupina vedená jedním dospělým samcem. Toho poznáte snadno - na rozdíl od samic se pyšní dlouhými rohy.

Foto: Jozef Sebíň, Zoo Praha


V Rákosově pavilonu je již k vidění i hnízdní aktivita. Materiál do budek si nosí například aratingové andští, místa ke stavbě hnízd hledají i papoušci mniší (na snímku). Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Život v Rákosově pavilonu pro vzácné papoušky se – po třech týdnech od otevření – ustálil; spokojení jsou jak jeho ptačí obyvatelé, tak návštěvníci. U některých ptačích druhů je již k vidění hnízdní aktivita,...

Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní