Stádo vodušek se rozrůstá!

Novinky u zvířat

24. 01. 2012


Na svět přišla tři mláďata

Foto: Jozef Sebíň, Zoo PrahaFoto: Jozef Sebíň, Zoo PrahaAčkoli se vzhledem k nepřízni počasí stádo vodušek červených stále ukrývá v teple zázemí, rozhodně to neznamená, že by tyto půvabné antilopy spaly! Naopak - v životě jedenáctihlavého stáda došlo od počátku roku již k několika významným událostem. Na svět přišly tři nádherné samičky!

První dvě ušaté slečny se narodily 15. a 19. ledna 2012. Ta poslední si pohodlí slámy vyhřívané stáje užívá jen několik málo dnů, narodila se v sobotu 21. ledna 2012.

Vodušky červené jsou středně velké antilopy obývající střední a jižní Afriku. Zdržují se v bažinách a mokřadech, proto mají delší zadní nohy a velmi dlouhá kopýtka, na nichž se rozloží váha celého zvířete a antilopa se tak neboří do bahnitého terénu. Vodušky skvěle a rády plavou, do vody dokonce unikají i před nepřáteli.

V přírodě žijí vodušky ve stádech samic s mláďaty, dospělí samci se drží opodál samotářsky či ve stádečkách mládenců. Pouze v době páření se stáda promíchají a samci svádí svými rohy souboj o samici. V zoo pak žije skupina vedená jedním dospělým samcem. Toho poznáte snadno - na rozdíl od samic se pyšní dlouhými rohy.

Foto: Jozef Sebíň, Zoo Praha


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní