Mládě želvy tlustohrdlé

Novinky u zvířat

26. 04. 2011


Vylíhnuté na Velikonoční pondělí 25. 4. 2011

Mládě želvy tlustohrdlé, foto (c) Petr VelenskýMládě želvy tlustohrdlé, foto (c) Petr VelenskýPo 78-denním pobytu ve vajíčku se na Velikonoční pondělí vylíhlo mládě želvy tlustohrdlé.

Její rodiče patřili v roce 2001 mezi želvy, které se podařilo zachránit ze zabavené zásilky, směřující na čínský potravinový trh. Vylíhlé mládě podtrhuje význam a úspěšnost tehdejší záchranné akce a následné péče pražských chovatelů.

Čertsvě vylíhlá želvička vážila 13,2 g a její černý, jako tvrdá guma tuhý krunýř měřil 43,1 mm. Dospělé želvy černavé jsou k vidění v akváriu Indonéské džungle.


Po roce trpělivého odchovu Zoo Praha představuje vzácné dlouhokrčky rotiské. Návštěvníci je mohou obdivovat v prvním velkém akváriu ve vstupním rondelu Indonéské džungle. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Po roce trpělivého odchovu Zoo Praha představuje vzácné dlouhokrčky rotiské. Návštěvníci je mohou obdivovat v prvním velkém akváriu ve vstupním rondelu Indonéské džungle. Tyto zajímavé sladkovodní želvy obývají pouze nevelký...

V unikátní středoasijské pouštní expozici zvané Kattakum, která se nachází v Pavilonu šelem a plazů, teď mohu návštěvníci vidět opravdové známky jara. Na snímku pár agamek písečných; samec v dominantní póze, samice odmítající páření. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Návštěvníci Zoo Praha mohou v těchto dnech vidět opravdové známky jara. Konkrétně v unikátní středoasijské pouštní expozici Kattakum, která se nachází v Pavilonu šelem a plazů. Ještě zhruba dva až tři týdny...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní