Mládě želvy tlustohrdlé

Novinky u zvířat

26. 04. 2011


Vylíhnuté na Velikonoční pondělí 25. 4. 2011

Mládě želvy tlustohrdlé, foto (c) Petr VelenskýMládě želvy tlustohrdlé, foto (c) Petr VelenskýPo 78-denním pobytu ve vajíčku se na Velikonoční pondělí vylíhlo mládě želvy tlustohrdlé.

Její rodiče patřili v roce 2001 mezi želvy, které se podařilo zachránit ze zabavené zásilky, směřující na čínský potravinový trh. Vylíhlé mládě podtrhuje význam a úspěšnost tehdejší záchranné akce a následné péče pražských chovatelů.

Čertsvě vylíhlá želvička vážila 13,2 g a její černý, jako tvrdá guma tuhý krunýř měřil 43,1 mm. Dospělé želvy černavé jsou k vidění v akváriu Indonéské džungle.


Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...

V Zoo Praha se vylíhlo šest mláďat varanovce bornejského – nejtajemnějšího plaza světa. Foto: Petr Velenský, Zoo Praha.

V prvním říjnovém týdnu se v Zoo Praha vylíhlo hned šest mláďat varanovce bornejského. Jako první zoo na světě se tohoto mimořádně vzácného endemického plaza podařilo rozmnožit až v roce 2014 japonské iZoo....
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní