Sbližování Upity a Padanga

Novinky u zvířat

10. 01. 2011


Informace z 6. ledna 2011

 • Poprvé jsme spojili orangutany Upitu a Padanga. Začátky byly rozpačité, ale po krátkém škádlení se oba velice sžili. Padang zvaný Pady o svou novou partnerku projevuje velký zájem. Pozorovat jejich sbližování můžete v pavilonu Indonéská džungle.
 • V líhni pod kamerami se šťastně vylíhlo 6 ještěrek tangerských a 1 želva egyptská.
 • Žirafí samice Diana (křtěná Guinevra) začala ve čtvrtek okolo poledního rodit. Po půl druhé přivedla na svět zdravou a krásnou samičku. Shodou okolností porodila Diana své třetí mládě v den svých 8. narozenin. Více informací najdete zde.

 

Foto: Libuše KlaschkováFoto: Libuše Klaschková

Upita a Padang, foto © Libuše Klaschková

 


Špalíky z tvrdého dřeva s vyvrtanými otvory a ukrytou potravou se jako potravní enrichment osvědčily například u klokánků králíkovitých. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Novinky v Zoo Praha, to nejsou jen nové přírůstky, ale také neustálé hledání nových způsobů, jak zvířatům zpestřit prostředí, vyplnit volný čas a stimulovat jejich přirozené chování – fyzickou i mentální aktivitu....

Návštěvníci Zoo Praha by teď při prohlídce areálu rozhodně neměli minout Africký dům v horní části zoo. Čeká je tam totiž zajímavá podívaná – mládě žirafy severní narozené 25. ledna už skotačí v expozici.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní