Žirafí mládě právě přichází na svět!

Novinky u zvířat

14. 10. 2010


Před 12. hodinou začala rodit žirafí samice Eliška. Porod můžete sledovat na tn.cz!

Kdo rodí?
Matkou mláděte je samice žirafy Rothschildovy Eliška, narozená 6. 10. 1995 v Zoo Praha. Otcem mláděte je náš chovný samec Johan. Jejich potomek bude 5. mládětem samice Elišky, celkem 68. mládětem narozeným v Zoo Praha! 
 
Jak bude porod probíhat?
Eliška je umístěna ve speciální stáji, kde jsou nainstalované dvě kamery. Porod probíhá tak, že samice stojí vzpřímená, mládě padá v embryonálním vaku z výšky asi dvou metrů.
 
Kde můžete porod sledovat?

http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/sledujte-on-line-porod-zirafy.html

  

     


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní