Žirafí mládě právě přichází na svět!

Novinky u zvířat

14. 10. 2010


Před 12. hodinou začala rodit žirafí samice Eliška. Porod můžete sledovat na tn.cz!

Kdo rodí?
Matkou mláděte je samice žirafy Rothschildovy Eliška, narozená 6. 10. 1995 v Zoo Praha. Otcem mláděte je náš chovný samec Johan. Jejich potomek bude 5. mládětem samice Elišky, celkem 68. mládětem narozeným v Zoo Praha! 
 
Jak bude porod probíhat?
Eliška je umístěna ve speciální stáji, kde jsou nainstalované dvě kamery. Porod probíhá tak, že samice stojí vzpřímená, mládě padá v embryonálním vaku z výšky asi dvou metrů.
 
Kde můžete porod sledovat?

http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/sledujte-on-line-porod-zirafy.html

  

     


V Rákosově pavilonu je již k vidění i hnízdní aktivita. Materiál do budek si nosí například aratingové andští, místa ke stavbě hnízd hledají i papoušci mniší (na snímku). Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Život v Rákosově pavilonu pro vzácné papoušky se – po třech týdnech od otevření – ustálil; spokojení jsou jak jeho ptačí obyvatelé, tak návštěvníci. U některých ptačích druhů je již k vidění hnízdní aktivita,...

Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní