Den otevřených dveří

Novinky u zvířat

03. 03. 2004


Na sobotu, 6. března 2004, připravila pražská zoo další den otevřených dveří v pavilonu Indonéská džungle.

Vždy v 10.00, 11.30, 13.00 a 14.30 hodin se skupiny asi 20 návštěvníků vydají se svými průvodci na prohlídku pavilonu, při níž návštěvníci uvidí další technické i výtvarné pokroky v interiéru. Ohromující jsou již „vyrostlé“ umělé stromy, ale pozor –  žádnou živou rostlinu ani živé zvíře zatím neuvidíte. Vzhledem ke stále probíhajícím pracím výtvarníků jsou v pavilonu cítit akryláty, nátěry a ředidla, takže prostředí není příliš vhodné pro alergiky. Zároveň upozorňujeme na některé překážky

vyplývající ze stále probíhající stavby, a tak je třeba dát pozor na malé děti.

Fotografování je možné, vstup se psy taky, ale zvažte sami, jestli chcete své čtyřnohé přátele vystavovat nepříjemnostem plynoucím z mnoha cizích lidí a podivně páchnoucího prostředí.

Kromě stromů stojí za zhlédnutí i tvorba umělých říčních břehů. Z technického zázemí mohou návštěvníci nahlédnout do těchto prostor: kotelna, náhradní zdroj energie, strojovna chlazení, strojovna vzduchotechniky a vodní hospodářství.

V případě zájmu o technické komentování bude v technickém prostoru připraven

Odborník z firmy Skanska, která pavilon staví.

Pro slony jsou větve spíše zpestřením než krmivem. Největší radost z větví měla sloní samička Lakuna. Foto Tereza Mrhálková, Zoo Praha

Bizoni, zubři, urzoni a sloni dnes v pražské zoo zažili druhé Vánoce. Dostali totiž již tradičně větve z jednadvacet metrů vysokého smrku, který na Staroměstském náměstí dokresloval od začátku prosince vánoční atmosféru.

Mládě želvy tuniské, foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Želva tuniská neboli želva žlutohnědá tuniská je severoafrický poddruh želvy žlutohnědé. Je zařazena v nejpřísnější kategorii ochrany CITES A.
Přihlášení k newsletteru