Pásovci

Novinky u zvířat

22. 02. 2007


V jihoamerické expozici v Pavilonu goril nyní najdete pásovce kulovité, kteří nahradili akuči zelené.

Akučiové se přestěhovali do atria v Pavilonu kočkovitých šelem, kde nyní sdílejí expozici s leguány. Zvykli si tu velmi rychle a soužití s ještěry zatím probíhá bez potíží.

Nahradil je zatím jeden sameček pásovce kulovitého, kterému se v nové expozici rovněž velice líbí. Jak mají pásovci ve zvyku, ve dne spokojeně pospává, obvykle stočený do koule. Do Prahy přišel ze zoo v Halle loni v červnu, kdy mu byl rok, a jmenuje se Antonio.

Pásovec kulovitýPásovec kulovitý
Pásovec kulovitý


Špalíky z tvrdého dřeva s vyvrtanými otvory a ukrytou potravou se jako potravní enrichment osvědčily například u klokánků králíkovitých. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Novinky v Zoo Praha, to nejsou jen nové přírůstky, ale také neustálé hledání nových způsobů, jak zvířatům zpestřit prostředí, vyplnit volný čas a stimulovat jejich přirozené chování – fyzickou i mentální aktivitu....

Návštěvníci Zoo Praha by teď při prohlídce areálu rozhodně neměli minout Africký dům v horní části zoo. Čeká je tam totiž zajímavá podívaná – mládě žirafy severní narozené 25. ledna už skotačí v expozici.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní