Gorily

Novinky u zvířat

07. 09. 2007


V současné době probíhá rekonstrukce vnitřního výběhu goril.

V pondělí, 3. 9. 2007, začala rekonstrukce vybavení vnitřní expozice goril. Šplhací kmeny i lana již za 4 roky zchátraly a začaly být nebezpečné, protože hrozilo jejich zlomení či přetržení. Proto budou odstraněny a nahrazeny novými. Vzhledem k tomu, že jsou nyní ve skupině dvě mláďata, přidáme více větví, aby byla expozice členitější a poskytovala zvířatům víc možností k různým aktivitám.
Kromě toho dojde i k výměně výsadeb na horním ochozu kolem expozice a k rekonstrukci závlahového systému. Budou vysazeny ve větší míře popínavé rostliny, které částečně zakryjí polykarbonátovou střechu a poskytnou stín. Místo závlah vedených nyní ve střešních nosnících bude instalován systém rozprašovačů, které se budou zapínat automoticky, když stoupne teplota v pavilonu na předem naprogramovanou hodnotu.
První etapa rekonstrukce by měla být hotová do začátku října. Gorily budou v té době buď v ložnicích (kam je nyní přesměrována jedna z kamer), nebo ve výběhu.
V listopadu proběhnou úpravy ve venkovním výběhu. Dojde rovněž k výměně některých stromů a kromě toho bude do boční umělé skály proraženo větší okno. Tak budou moci návštěvníci sledovat gorily i na jejich oblíbeném místě, aniž by byla zvířata nějak rušena.

Koně Převalského se až včerejším dnem skutečně vrátili do Zlaté stepi ve středním Kazachstánu, když harém vedený hřebcem Zorrem opustil po roce aklimatizační ohrady. Zleva Sary, Wespe, Ypsilonka, hřebec Zorro, Umbra a úplně napravo klisna Tessa. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Včera v 18 hodin místního času se otevřela brána aklimatizační ohrady a první koně Převalského ve středním Kazachstánu vyběhli vstříc svobodě. Loni v červnu dovezení převaláci si skvěle přivykli na místní podmínky, a...

Stádo koní Převalského s hříbaty na Dívčích hradech: v popředí Gruhne, Lana, za nimi Vereda a Khamina. Vzadu hřebeček od Gruhne, vpředu hřebeček od Lany. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Ve výbězích koní Převalského na Dívčích Hradech se letos narodila čtyři hříbata, tři hřebečci a jedna klisnička. Přečtěte si, kdo a proč těmto ikonickým mláďatům bude navrhovat jména.




Přihlášení k newsletteru