Pelikáni kadeřaví se po ledových dnech opět vrátili ven

Pelikáni kadeřaví patří k druhům, které standardně nepřesouváme na zimoviště, letos jsme ale vzhledem k tuhým mrazům udělali výjimku. Pelikáni strávili 14 dní v zázemí a tento týden jsme je vypustili zpět do venkovního výběhu.
Pelikáni žijí a hnízdí v koloniích. Naše skupina se v zoo pravidelně rozmnožuje a odchovala již více než padesát mláďat. Většinu roku tráví pelikáni kadeřaví venku, výjimkou jsou dlouhá období tuhých mrazů. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha
„Teploty, které během února panovaly v České republice, respektive u nás v Praze, byly už opravdu nízké – a hlavně celodenní. Těmto ptákům by nevadilo, kdyby bylo třeba minus deset stupňů a přes den se trochu prohřáli na slunci i v minusových hodnotách, ale tohle už bylo příliš dlouhé období silných mrazů,“ vysvětluje kurátor chovu ptáků Antonín Vaidl.
Pelikáni tedy na 14 dní putovali do zázemí. Tento týden se již počasí vylepšilo natolik, že je chovatelé vypustili zpět do venkovní části expozice, kde se k nim opět přidružily volně žijící volavky popelavé.
Pelikány kadeřavé můžete podpořit koupí Stravenky. Jednu denní krmnou dávku jim pořídíte už za 50 Kč.




Související příspěvky
ZOOPRAHA.CZ
Kontakt
- Zoologická zahrada hl. m. Prahy
U Trojského zámku 120/3
171 00 Praha 7
Tel.: +420 296 112 230
Datová schránka ID: es6fem5
e-mail: pr@zoopraha.cz
Press
Partneři Zoo Praha
Ostatní








