Jak budou vypadat nové expozice pro lední medvědy a pandy velké?

Novinky u zvířat

Zoo Praha  |  09. 06. 2017


Ve čtvrtek u nás proběhla tisková konference, na které byli představeni vítězové urbanisticko-architektonických soutěží na nové expozice Arktida a pand velkých. Podívejte se, na co se můžete těšit.

Expozice Arktida se stane domovem nejen medvědů ledních, ale také tuleňů a severských druhů ptáků. Umístěna bude v severní části Zoo Praha, a to konkrétně na místě dnešního výběhu kiangů a přilehlého okolí, včetně plochy doposud návštěvnicky nevyužívané. Celkové náklady na vybudování expozice by měly být 150 milionů korun. V urbanisticko-architektonické soutěži zvítězil projekt společnosti G. L. Architekti a autorem návrhu je akad. arch. Vlastimil Vagaday.

Průhled do venkovních výběhů pand a langurů zlatých. Foto ke stažení po kliknutí na fotografii.Průhled do venkovních výběhů pand a langurů zlatých. Foto ke stažení po kliknutí na fotografii.

V novém expozičním komplexu najde domov panda velká. Bude situován v místě stávající expozice ledních medvědů a přilehlého výběhu klokanů. Součástí komplexu bude také expozice pro vzácný druh primátů - langurů čínských, tzv. „zlatých opic“. Celkové náklady na vybudování expozice, jejíž součástí bude i čínská restaurace, by měly být 200 milionů korun. V urbanisticko-architektonické soutěži zvítězil projekt společnosti AND. Autoři návrhu jsou Ing. arch. Vratislav Danda, Ing. arch. Pavel Ullmann, Ing. arch. Jaromír Kosnar, Ing. arch. Josef Klika a Ing. arch. Radovan Kupka. 

Celkový jižní pohled na plánovanou expozici pand. Foto ke stažení po kliknutí na fotografii.Celkový jižní pohled na plánovanou expozici pand. Foto ke stažení po kliknutí na fotografii.

Průhled do výběhu pand. Foto ke stažení po kliknutí na fotografii.Průhled do výběhu pand. Foto ke stažení po kliknutí na fotografii.

AK BUDOU VYPADAT NOVÉ EXPOZICE PRO LEDNÍ MEDVĚDY A PANDY VELKÉ?

 


Obě slůňata při první, „zkušební“ procházce v travnatém výběhu Údolí slonů v úterý po poledni. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Samička slona indického, která přišla na svět v sobotu 9. května, se tento týden poprvé podívala i do venkovního výběhu Údolí slonů. Skupinu samic s mláďaty budou moci návštěvníci sledovat venku za dobrého počasí...

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička se narodila 27. března, mladší 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha.

Sloní samičky, z nichž první se narodila koncem března a druhá v sobotu, bývají často bok po boku a vzájemně se dotýkají choboty. Obě jsou velmi vitální a pravidelně pijí mléko od svých matek. V závislosti na počasí je...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní