Jak budou vypadat nové expozice pro lední medvědy a pandy velké?

Novinky u zvířat

Zoo Praha  |  09. 06. 2017


Ve čtvrtek u nás proběhla tisková konference, na které byli představeni vítězové urbanisticko-architektonických soutěží na nové expozice Arktida a pand velkých. Podívejte se, na co se můžete těšit.

Expozice Arktida se stane domovem nejen medvědů ledních, ale také tuleňů a severských druhů ptáků. Umístěna bude v severní části Zoo Praha, a to konkrétně na místě dnešního výběhu kiangů a přilehlého okolí, včetně plochy doposud návštěvnicky nevyužívané. Celkové náklady na vybudování expozice by měly být 150 milionů korun. V urbanisticko-architektonické soutěži zvítězil projekt společnosti G. L. Architekti a autorem návrhu je akad. arch. Vlastimil Vagaday.

Průhled do venkovních výběhů pand a langurů zlatých.Průhled do venkovních výběhů pand a langurů zlatých.

V novém expozičním komplexu najde domov panda velká. Bude situován v místě stávající expozice ledních medvědů a přilehlého výběhu klokanů. Součástí komplexu bude také expozice pro vzácný druh primátů - langurů čínských, tzv. „zlatých opic“. Celkové náklady na vybudování expozice, jejíž součástí bude i čínská restaurace, by měly být 200 milionů korun. V urbanisticko-architektonické soutěži zvítězil projekt společnosti AND. Autoři návrhu jsou Ing. arch. Vratislav Danda, Ing. arch. Pavel Ullmann, Ing. arch. Jaromír Kosnar, Ing. arch. Josef Klika a Ing. arch. Radovan Kupka. 

Celkový jižní pohled na plánovanou expozici pand.Celkový jižní pohled na plánovanou expozici pand.

Průhled do výběhu pand.Průhled do výběhu pand.


V Rákosově pavilonu je již k vidění i hnízdní aktivita. Materiál do budek si nosí například aratingové andští, místa ke stavbě hnízd hledají i papoušci mniší (na snímku). Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Život v Rákosově pavilonu pro vzácné papoušky se – po třech týdnech od otevření – ustálil; spokojení jsou jak jeho ptačí obyvatelé, tak návštěvníci. U některých ptačích druhů je již k vidění hnízdní aktivita,...

Na základě doporučení Evropského záchovného programu goril (EEP) Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) podstoupil dnes dopoledne samec Ajabu kastraci. Výkon provedl veterinární tým Zoo Praha. Vše proběhlo bez...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní