V sobotu oslavíme Mezinárodní den tygrů

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  23. 07. 2020


Oslavte s námi v sobotu 25. července Mezinárodní den tygrů. V 10.30 předáme dárky tygrům ussurijským, ve 14.30 pak podarujeme tygry malajské a sumaterské. Na děti čeká spousta her o tematické odměny a až do 17.00 si budete moci vyzvednout pas a samolepku pro celoroční soutěž „Dny zvířat“.

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Mezinárodní den tygrů připadá na 29. července a jeho cílem je upozornit na nutnost ochrany tygrů a jejich přirozeného životního prostředí. S obdobným cílem byl koncipován i sobotní zábavně-edukační program situovaný do okolí Pavilonu šelem a plazů v dolní části Zoo Praha.

Od 10. do 16. hodiny budou připraveny aktivity na několika soutěžních stanovištích. Dozvíte se zde, jak rozpoznat jednotlivé poddruhy tygrů, jaké jsou tygří lovecké strategie, seznámíte se chováním tygrů a jejich komunikací a zjistíte, co ohrožuje tyto největší kočkovité šelmy. Zapojit se můžete také do návštěvnického hlasování o nejoblíbenějšího pohádkového či filmového tygra.

A samozřejmě si nenechte ujít předávání symbolických enrichmentových dárků – dostanou je všechny tři poddruhy tygra, které chováme v Zoo Praha.  

Program Mezinárodního dne tygrů (25. července 2020)

 • 9.30–17.00 Stanoviště Dny zvířat v Zoo Praha
  Promo soutěže „Dny zvířat v Zoo Praha“ s vydáváním soutěžních pasů a samolepek (stánek naproti hlavnímu vchodu)
 • 10.30 Předání enrichmentových prvků tygrům ussurijským
 • 14.30 Předání enrichmentových prvků tygrům malajským a sumaterským
 • 10.00–16.00 Poznejte největší kočkovité šelmy
  Zábavně-edukační program v okolí Pavilonu šelem a plazů, v rámci něhož se návštěvníci seznámí s tygry a s příčinami jejich ohrožení. Součástí budou hry, přírodniny a další názorné artefakty. Na závěrečném stanovišti pak budou moci hlasovat pro svého nejoblíbenějšího filmového či pohádkového tygřího hrdinu. Na ty, kdo projdou všemi stanovišti a zjistí odpovědi na všechny záludné otázky, čekají tematické odměny s motivem tygrů (butony, záložky, samolepky a tetovačky s ilustracemi od Fox&Owl).

  Program na jednotlivých stanovištích:
 • Seznamte se s tygry: Hry zaměřené na rozpoznávání velkých a malých koček a na správné určení výskytu jednotlivých poddruhů tygra; seznámení s rodinným životem tygrů a rozpoznávání jejich hlasových projevů na základě zvukových nahrávek aj.
 • Není tygr jako tygr: Hra zaměřená na rozpoznávání jednotlivých poddruhů tygra.
 • Tygři volají o pomoc: Stanoviště seznamující návštěvníky s příčinami ohrožení tygrů, doplněné o hry, zaměřující se na problematiku využívání částí tygřích těl jako přísad pokrmů a tradiční asijské medicíny.
 • Dokonalý lovec: Seznámení s loveckými taktikami tygrů a s jejich kořistí; „stopovací hra“ demonstrující účinnost tygřího maskování a dichromatické vidění jeho kořisti.
 • Tygr jako hrdina (nejen) dětských příběhů: Návštěvnické hlasování o nejoblíbenějšího pohádkového či filmového tygra. Návštěvníci budou moci hlasovat pro následující „tygří hrdiny“: Tygřík z pohádky Medvídek Pú od Alana Alexandera Milne, Tygr Šér Chán z Knihy džunglí od Rudyarda Kiplinga, Tygr Rajah z pohádky Aladin od Walta Disneyho, Mistryně Tygřice z animovaného filmu Kung Fu Panda, Modrý tygr ze stejnojmenného filmu na motivy knihy od Terezy Horváthové, Tygr z filmu Pí a jeho život na motivy slavného románu Yanna Martela, případně budou mít možnost nominovat svého vlastního oblíbeného tygřího oblíbence. Výsledek návštěvnického hlasování bude zveřejněn na facebookovém profilu Zoo Praha.

Foto: Archiv Zoo Praha

Oslavte s námi v sobotu 1. 10. Mezinárodní den zvířat a jejich chovatelů, kteří se o své svěřence celý rok starají. Čekat na Vás budou oblíbená krmení zvířat a bohatý doprovodný program.

Knihu pokřtila zpěvačka Lucie Bílá. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

Nejnovější knihu sloupků ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka nazvanou Ryšavý knihovník pokřtila zpěvačka Lucie Bílá v rámci včerejšího slavnostního otevření Rezervace Dja.




Přihlášení k newsletteru