Odhalení částky vybrané na podporu Austrálie

Akce v Zoo Praha

Helena Petáková  |  23. 01. 2020


V neděli 26. ledna 2020 ve 13.00 za přítomnosti hostů z Australského konzulátu v Praze a Magistrátu hl. m. Prahy odhalíme aktuální částku, kterou se díky podpoře veřejnosti podařilo vybrat na pomoc australské fauně postižené požáry. 

Během slavnostního aktu, jenž se bude konat v dolní části areálu naproti velké voliéře dravců (za Rákosovým pavilonem, poblíž Rezervace Bororo), promluví ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek, primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib, náměstek primátora Petr Hlubuček a honorární konzulka Austrálie Jana Kvasnicová. Řeč bude nejen o tom, kolik se doposud podařilo vybrat, ale zejména o tom, kam peníze odcházejí.

Veřejná sbírka na pomoc Austrálii, kterou pražská zoo vyhlásila 6. ledna, zvedla nebývalou vlnu solidarity – dosud se do ní zapojilo více než 12 tisíc přispěvatelů. Všechny takto získané prostředky budou využity v souladu s účelem sbírky, tedy na ochranu přírody a ohrožených druhů živočichů. Smluvně podložené rozdělování peněz ve spolupráci s australskými kolegy již započalo. Využity budou nejprve na urgentní veterinární a další péči, posléze i na rehabilitaci zvířat, terénní aktivity a výzkum.

Více informací o sbírce naleznete zde.


V sobotu 29. února oslavíme Mezinárodní den ledních medvědů. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Na sobotu 29. února chystáme oslavu Mezinárodního dne ledních medvědů. V 10.30 předáme oslavencům dárek za doprovodu odborného komentáře, ve 13.30 začíná komentované setkání u ledních medvědů doplněné soutěžní otázkou o...

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

V sobotu 8. února se dozvíte, jak pomáhat zvířatům v zimě i na jaře. Připraveno je několik názorných ukázek krmítek pro ptáky či hmyzích hotelů a zúčastnit se můžete také vycházky k Vltavě za zimujícími ptáky.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní