V Zoo Praha proběhl další Den pro Troju

Akce v Zoo Praha

Helena Petáková  |  07. 12. 2019


Hlavním tématem sobotní diskuse s obyvateli městské části Praha-Troja, kterou Zoo Praha pořádá již pravidelně, byly čtyři aktuálně chystané expoziční celky a také dopravní situace v okolí zoo.

Ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek prezentuje vizualizaci chystané expozice Arktida. Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha Ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek prezentuje vizualizaci chystané expozice Arktida. Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha

Setkání, které proběhlo ve velmi příjemném duchu, se za Zoo Praha zúčastnili její ředitel Miroslav Bobek, vedoucí stavebního oddělení Jiří Kotek a marketingový poradce Vít Kahle. Před prostorem pro dotazy a volnou diskusi byly prezentovány plány rozvoje zoo a vizualizace či fotografie nově připravovaných expozic.

Mapka s vyznačením nově plánovaných expozičních celků v Zoo PrahaMapka s vyznačením nově plánovaných expozičních celků v Zoo Praha

Poblíž hlavního vchodu do zoo a nově otevřeného Rákosova pavilonu je aktuálně dokončován Darwinův kráter. Zpřístupněn veřejnosti by měl být na jaře příštího roku. Vlajkovým druhem expozice s podtitulem Tasmánie a Austrálie, budou ďábli medvědovití neboli tasmánští čerti, dále zde návštěvníci uvidí ježury, vombaty, klokany, strašilky nebo unikátní kolekci australských ptáků.

V horní části zoo na konci výběhů u Afrického domu, pod viničním domem Sklenářkou, na podzim započaly stavební práce na novém pavilonu goril, v němž budou jeho obyvatelé chráněni před nebezpečím povodní, které jim hrozí na stávajícím místě. 

Velké změny doznají také tzv. pláně v horní části zoo, kde vzniknou nejen nové výběhy pro koně Převalského a velbloudy, ale například také prostory pro chov nosorožců.

Vizualizace nových stájí pro koně Převalského a velbloudyVizualizace nových stájí pro koně Převalského a velbloudy

A nového pavilonu se samozřejmě dočkají také lední medvědi. Expozice Arktida, pro kterou byl již vypracován architektonický návrh, bude umístěna v severní části Zoo Praha, a to konkrétně na místě dnešního výběhu kiangů a přilehlého okolí, včetně plochy doposud návštěvnicky nevyužívané. 

Vizualizace nové expozice pro lední medvědyVizualizace nové expozice pro lední medvědy

Po prezentaci byl prostor pro dotazy Trojanů, z nichž většina se týkala dopravní infrastruktury. Vedoucí stavebního odboru například vyjasnil, že stavební technika zajíždějící na staveniště pavilonu goril nijak neohrozí plynulost autobusové dopravy. Účastníky setkání bylo také pozitivně hodnoceno záchytné parkoviště u tunelu Blanka.

Děkujeme všem za účast a těšíme se na viděnou na dalším Dni pro Troju!


Prostřednictvím veřejné sbírky, kterou Zoo Praha vyhlásila v pondělí 6. ledna večer, se do toho pátku vybralo již neuvěřitelných 13 460 524 korun. Aktuální částku zoo vyobrazila na speciálním panelu u Rezervace Bororo. Zleva: honorární konzulka Austrálie Jana Kvasnicová, primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib, náměstek primátora Petr Hlubuček a ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Prostřednictvím veřejné sbírky, kterou Zoo Praha vyhlásila v pondělí 6. ledna večer, se do pátku 25. ledna vybralo již neuvěřitelných 13 460 524 korun. Aby se z úspěchu mohli radovat i návštěvníci zoo, byl u Rezervace Bororo...

Jednání Komise pro plazy a obojživelníky zahájil ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Ve středu a ve čtvrtek 22. a 23. ledna 2020 proběhlo v Zoo Praha jednání Komise pro plazy a obojživelníky při UCSZOO.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní