Výroční slavnost 88 let Zoo Praha: Slavnostní otevření Rákosova pavilonu

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  23. 09. 2019


Hlavním bodem programu letošní, již 88. výroční slavnosti Zoo Praha bude otevření jedinečného Rákosova pavilonu s unikátní kolekcí vzácných papoušků celého světa. Tím nejvzácnějším je ara Learův, který byl před časem dokonce považován za vyhynulého. Součástí oslavy bude vernisáž výstavy Fotím v zoo, kde budou vystaveny vybrané fotografie zaslané návštěvníky do soutěže. Vítěze vyberou v hlasování sami návštěvníci zoo. Oslavu zakončí vystoupení a workshop Losers Cirque Company. Výroční slavnost se koná v sobotu 28. září od 11 hodin.

Ara Learův. Papoušek takřka nevyčíslitelné hodnoty, který byl na počátku příběhu Rákosova pavilonu vzácných papoušků. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Ara Learův. Papoušek takřka nevyčíslitelné hodnoty, který byl na počátku příběhu Rákosova pavilonu vzácných papoušků. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Výroční slavnosti se zúčastní řada vzácných hostů, mezi nimi primátor hl. města Prahy Zděnek Hřib, náměstek primátora Petr Hlubuček, pod kterého zoo spadá, světoznámý baletní mistr Jiří Bubeníček nebo herci Hynek Čermák a Klára Trojanová.

Program 88. výroční slavnosti Zoo Praha

Otevření Rákosova pavilonu
(v dolní části zoo, poblíž hlavního vchodu)
10.45 Hudební vystoupení Dětského pěveckého sboru Osmikvítek
11.00 Slovo ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka, rozhovory s hosty a slavnostní přestřižení pásky
11.30 Hudební vystoupení Dětského pěveckého sboru Osmikvítek
12.00 Slavnostní otevření a prohlídka pavilonu pro návštěvníky

 Obyvatele Rákosova pavilonu představíme návštěvníkům v kontextu krajin, v nichž jsou doma. Na snímku amazoňan rudoocasý v prostředí, které věrně napodobuje brazilskou mokřadní oblast zvanou Pantanal. Foto: Petr Hamerník, Zoo PrahaObyvatele Rákosova pavilonu představíme návštěvníkům v kontextu krajin, v nichž jsou doma. Na snímku amazoňan rudoocasý v prostředí, které věrně napodobuje brazilskou mokřadní oblast zvanou Pantanal. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Vernisáž výstavy Fotím v Zoo Praha
(před Vzdělávacím centrem)
13.00 Zahájení vernisáže a hlasování o vítězi soutěže Fotím v Zoo Praha (možnost hlasovat i na místě)
13.05 Rozhovory s ředitelem Zoo Praha Miroslavem Bobkem, organizátorem soutěže Vítem Kahlem a dalšími hosty
13.15 Slavnostní přestřižení pásky
13.20 Prohlídka výstavy pro hosty, novináře a návštěvníky

Vystoupení Losers Cirque Company
(vedle Vzdělávacího centra)
13.30 Zahájení vystoupení akrobatické skupiny Losers Cirque Company
13.45 Workshop pro návštěvníky se členy skupiny Losers Cirque Company

Pozvánka na 88. výroční slavnost Zoo PrahaPozvánka na 88. výroční slavnost Zoo Praha

Doprovodný program slavnosti

 • Hlasování návštěvníků o nejkrásnějšího obyvatele Rákosova pavilonu. Vítězný druh bude večer vyhlášen na Facebookovém profilu Zoo Praha.
 • Edukační a tvořivé stanoviště u východu z Rákosova pavilonu: výroba papouščích per, papouščí facepainting, ukázka papouščích per, vajec a dalších zajímavostí ze života obyvatel Rákosova pavilonu, ukázky enrichmentu pro papoušky, znalostní kvíz s odměnou pro úspěšné řešitele.

Jedněmi z nejkrásnějších obyvatel nově otevíraného Rákosova pavilonu jsou i arové hyacintoví. Foto: Petr Hamerník, Zoo PrahaJedněmi z nejkrásnějších obyvatel nově otevíraného Rákosova pavilonu jsou i arové hyacintoví. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha


Proutěné hračky vyrábíme ve spolupráci s mělnickým košíkářem Petrem Králem.

Přijďte nám pomoct vyrábět hračky a další zábavné předměty pro zvířata. Uděláte tím radost sobě i jim! Stačí si zvolit termín a přihlásit se mailem.

V neděli 13. října proběhne v Zoo Praha oblíbené setkání milovníků želv. Součástí dne jsou zajímavé přednášky a chovatelská poradna.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní