Fotosoutěž: Fotím v Zoo Praha 2019

Ostatní články

Zoo Praha  |  01. 07. 2019


Fotografující a soupeření chtivé veřejnosti letos předkládáme nový model fotosoutěže, který je rozdělen do tří hlavních kategorií a následně do dalších tematických rubrik. Chtěli bychom tím akci zatraktivnit a obohatit o aktuální či preferovaná témata.

Rozdělením fotografů podle věku či typu zařízení, kterým je soutěžní snímek pořízen (profi zrcadlovka/mobil), reagujeme na zkušenosti z minulých ročníků a jdeme tím vstříc i některým hlasům z řad veřejnosti, volajícím po změně v pravidlech soutěže.

Níže popsaná témata (tj. podkategorie) jsou tedy směry, které hodláme propagovat ve vnější komunikaci na sociálních sítích i v outdooru. Zároveň jsou zde zvoleny zvířecí druhy, které fotografové v předchozích ročnících příliš nepreferovali (převaláci, tučňáci, sloni atd.), či aktuální témata v podobě snímků přírody v pražské zoo.

Na konci soutěže tak bude moci být vyhodnoceno více výherců, kteří získají výhry od partnerů jednotlivých kategorií.

Kategorie

I. Profi foto

Podmínkou je dodání upravené fotografie v JPG v max. kvalitě a rozlišení, společně se zdrojovým raw souborem (raw+xmp, případně dng se zanesenými úpravami).

Témata

 • Kůň Převalského, slon indický, tučňák Humboldtův či jakékoli zvíře z pavilonu Afrika zblízka
 • Enrichment – ústřední téma roku 2019
 • Příroda v Zoo Praha – volně žijící živočichové a flóra v areálu pražské zoo
 • Vlastní volba – jakékoli téma ze Zoo Praha

II. Foceno mobilem

Šanci na výhru budou mít nově i návštěvníci, kteří nefotí na profesionální techniku, ale zachytí zajímavý okamžik na mobilní telefon.

Témata

 • Kůň Převalského, slon indický, tučňák Humboldtův
 • Příroda v Zoo Praha – volně žijící živočichové a flóra v areálu pražské zoo
 • Vlastní volba – jakékoli téma ze Zoo Praha

III. Fotí děti

Žádné technické ani tematické omezení. Děti mohou fotit na libovolném přístroji. Jedinou podmínkou k účasti je, aby dítě vlastními slovy popsalo situaci, která se na fotografii odehrává.

 • 0–9 let
 • 10–15 let

Jednou z nových kategorií je i Foceno mobilem. Foto: Václav ŠilhaJednou z nových kategorií je i Foceno mobilem. Foto: Václav Šilha

Podmínky

 • Pouze foto z návštěvy Zoo Praha v aktuálním roce, tj. od 1. 1. 2019.
 • Do každého z témat může jeden účastník přidat pouze jednu fotografii.
 • Odesláním fotografie účastník dává souhlas Zoo Praha s použitím fotografie kdekoli. 
 • Veškeré nakládání s osobními údaji účastníka je v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů), někdy také General Data Protection Regulation a dalšími souvisejícími právními předpisy platnými na území ČR. Účastník si je vědom všech výše uvedených skutečností a účastí v soutěži uděluje výslovný souhlas se zpracováním svých osobních údajů Zoologickou zahradou hl. m. Prahy, příspěvkovou organizací, IČO: 00064459, se sídlem U Trojského zámku 120/3, 171 00 Praha 7, pro účely výběru a vyhodnocení fotografií.

Termíny

     1. 7. – 1. 9. 2019 zasílání fotografií přes zoopraha.cz/fotosoutez2019
     2. 9. – 8. 9. 2019 výběr 20 fotografií z každé subkategorie (porota Zoo Praha + renomovaný profi fotograf jako předseda poroty)
      od 9. 9. 2019 výběr 5 fotografií z každé kategorie na portálu iDnes, partnera souteže
 28. 9. – 1. 12. 2019 hlasování návštěvníků u Vzdělávacího centra v Zoo Praha a vyhodnocení odborné poroty
              7. 12. 2019 vyhlášení výsledků na Dni sponzorů a přátel Zoo Praha

Hlasujte pro nejlepší snímek!

Soutěž se v pondělí 9. září posunula do semifinále a nyní je v rukou veřejnosti. Hlasovat pro nejlepší fotografie můžete na portálu iDnes, partnera soutěže. Pět takto vybraných fotografií z každé kategorie bude od 28. září vystaveno v Zoo Praha a z nich pak vzejdou úplní vítězové.


Soutěžní snímky by měly zachycovat propojení zvířat s prostředím, v němž žijí. Vizuál: Czech Nature Photo

Soutěž Czech Nature Photo představuje a hodnotí nejlepší snímky živé přírody domácích autorů. Zoo Praha jakožto partner soutěže letos zaštiťuje novou kategorii: „Zvířata ve svém prostředí“.

Přesně 5 021 adoptivních rodičů a sponzorů se v loňském roce zapojilo do podpory chovu zvířat v Zoo Praha. Dalších více než jedenáct tisíc příznivců pražské zoo nakoupilo 40 211 stravenek. V seznamu top 10 u adopcí a sponzoringu...
Přihlášení k newsletteru