Oslavte s námi Den slonů. Přijďte se podívat do zázemí!

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  04. 08. 2019


Na sobotu 10. srpna 2019 chystáme oslavu Mezinárodního dne slonů. Využijte příležitosti a přijďte nahlédnout do jinak nepřístupného zázemí v Údolí slonů.

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Mezinárodní den slonů oslavíme ve velkém! V sobotu 10. srpna se mezi 11.00 a 13.00 budete moci zúčastnit komentované prohlídky zázemí Pavilonu slonů, ve 13.30 následuje ukázka koupání slonů ve venkovním výběhu a ve 14.00 pak předáme slonům enrichment. Doprovodný program vás čeká také v Papírně.

Komentované prohlídky zázemí

Kapacita prohlídek již byla naplněna. 

Zatímco sloni budou ve venkovním výběhu, vy se podíváte, jaké to mají uvnitř, a budete se moci chovatelů zeptat na vše, co vás zajímá.

Prohlídky s odborným komentářem chovatelů začínají v 11:00, 11:20, 11:40, 12:00, 12:20 a 12:40. Prohlídka je zdarma (s platnou vstupenkou do zoo), je nutné se předem přihlásit na e-mail pokorna@zoopraha.cz. Maximální kapacita skupiny je 15 osob a prohlídka trvá cca 15–20 minut.

Vzhledem ke specifickému prostředí nelze bohužel prohlídku absolvovat s kočárkem ani se psem. 

Venkovní program

10.00–16.00 Edukativní stanoviště na vyhlídce mezi výběhy s důrazem na ohrožení slonů.
13.30 Ukázka koupání slonů ve venkovním výběhu doplněná komentářem chovatelů.
14.00 Předání enrichmentu slonům v prostředním výběhu.

Koupel slonů ve venkovním výběhu. Foto: Petr Hamerník, Zoo PrahaKoupel slonů ve venkovním výběhu. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Program v Papírně

11.00–18.00 Každou hodinu bude probíhat u Papírny pitva sloního trusu, ukázka pomůcek spojených s výcvikem slonů a ukázka výroby papíru, který si návštěvníci budou moci následně vytvořit za standardní poplatek.

Mohlo by vás zajímat

Zoo Praha očekává narození dvou dalších slůňat


Pralesnička strašná Orange (Phyllobates terribilis Orange) je nejjedovatějším druhem žáby na světě. I ta je v Zoo Praha k vidění na výstavě Šípové žáby. Foto: Vít Lukáš, Zoo Praha

Nejjedovatější, nejmenší, neuvěřitelně barevné... Návštěvníci Zoo Praha teď mají jedinečnou příležitost prohlédnout si hned třicet druhů pralesniček neboli šípových žab; mezi nimi ty nejjedovatější či nejmenší žáby...

Zoo Praha se při budování nové expozice pro psouny prériové inspirovala severoamerickou prérií, kde tito hlodavci žijí. To se promítlo na výsadbě kolem výběhu. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Návštěvníci Zoo Praha mohou obdivovat psouny prériové v jejich nové a větší expozici, kterou pražská zoo slavnostně otevřela ve čtvrtek odpoledne. Za výběhem bizonů v horní části zoo se tak nabízí velmi zajímavá...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní