Kůň Převalského: Tři výročí. Nová výstava v jurtě

Akce v Zoo Praha

Helena Petáková  |  19. 06. 2019


V letošním roce si připomínáme hned tři výročí, která se vztahují ke koni Převalského. Všechna je mapuje aktuální výstava v jurtě poblíž výběhu koní Převalského.

Výstava Kůň Převalského: Tři výročí potrvá do 24. září 2019. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Výstava Kůň Převalského: Tři výročí potrvá do 24. září 2019. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Před 180 lety se narodil objevitel posledního divokého koně, ruský geograf Nikolaj M. Prževalskij, 120 let uplynulo od prvního transportu koní Převalského z vnitřní Asie do Evropy a 60 let od 1. mezinárodního sympozia na jejich záchranu, jež se navíc konalo v Praze.

Všechna tři jubilea i další milníky chovu a ochrany tohoto pro Zoo Praha ikonického druhu mapuje retrospektivní fotografická výstava, umístěná v jurtě vedle výběhu koní Převalského.

Nová výstava v jurtě poblíž výběhu koní Převalského. Foto: Petr Hamerník, Zoo PrahaNová výstava v jurtě poblíž výběhu koní Převalského. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Mohlo by vás zajímat

O třech výročích spjatých s koněm Převalského si můžete přečíst více v článku ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka


Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

V sobotu 8. února se dozvíte, jak pomáhat zvířatům v zimě i na jaře. Připraveno je několik názorných ukázek krmítek pro ptáky či hmyzích hotelů a zúčastnit se můžete také vycházky k Vltavě za zimujícími ptáky.

Lední medvěd v pražské zoo. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Nenechte si ve čtvrtek 6. února 2020 ujít přednášku RNDr. Pavla Brandla, Ph.D., zaměřenou na lední medvědy. Začátek je v 17.00 ve Vzdělávacím centru Zoo Praha.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní