Na svatého Jiří vylézají hadi a štíři

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  21. 04. 2019


Na středu 24. dubna chystáme tradiční vycházku věnovanou nejen hadům volně žijícím v areálu zoo. Průvodcem bude kurátor plazů Petr Velenský.

Užovka podplamatá. Foto: Petr Velenský, Zoo Praha Užovka podplamatá. Foto: Petr Velenský, Zoo Praha

Vycházka „Na svatého Jiří vylézají hadi a štíři“ začíná 24. dubna ve 13.00 hodin u hlavního vchodu a je po zakoupení vstupenky do zoo zdarma.

Zájemci se dozvědí řadu zajímavostí o hadech a dalších plazech volně žijících v Zoo Praha, například o užovkách podplamatých, které již opustily zimoviště, či o ještěrkách zelených, jejichž samečci jsou den po dni vybarvenější. 

Vycházka může být zároveň skvělou příležitostí vyzkoušet aplikaci iNaturalist, která pomáhá s mapováním přírody v areálu zoo.

Ještěrka zelená volně žijící v areálu zoo. Foto: Petr Hamerník, Zoo PrahaJeštěrka zelená volně žijící v areálu zoo. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha


Proutěné hračky vyrábíme ve spolupráci s mělnickým košíkářem Petrem Králem.

Přijďte nám pomoct vyrábět hračky a další zábavné předměty pro zvířata. Uděláte tím radost sobě i jim! Stačí si zvolit termín a přihlásit se mailem.

V neděli 13. října proběhne v Zoo Praha oblíbené setkání milovníků želv. Součástí dne jsou zajímavé přednášky a chovatelská poradna.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní