Na svatého Jiří vylézají hadi a štíři

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  21. 04. 2019


Na středu 24. dubna chystáme tradiční vycházku věnovanou nejen hadům volně žijícím v areálu zoo. Průvodcem bude kurátor plazů Petr Velenský.

Užovka podplamatá. Foto: Petr Velenský, Zoo Praha Užovka podplamatá. Foto: Petr Velenský, Zoo Praha

Vycházka „Na svatého Jiří vylézají hadi a štíři“ začíná 24. dubna ve 13.00 hodin u hlavního vchodu a je po zakoupení vstupenky do zoo zdarma.

Zájemci se dozvědí řadu zajímavostí o hadech a dalších plazech volně žijících v Zoo Praha, například o užovkách podplamatých, které již opustily zimoviště, či o ještěrkách zelených, jejichž samečci jsou den po dni vybarvenější. 

Vycházka může být zároveň skvělou příležitostí vyzkoušet aplikaci iNaturalist, která pomáhá s mapováním přírody v areálu zoo.

Ještěrka zelená volně žijící v areálu zoo. Foto: Petr Hamerník, Zoo PrahaJeštěrka zelená volně žijící v areálu zoo. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha


Tygr malajský Johann, foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Nenechte si ujít přednášku kurátora chovu savců RNDr. Pavla Brandla, Ph.D., zaměřenou na tygry. Koná se ve čtvrtek 16. července od 17.00 ve Vzdělávacím centru Zoo Praha.

Starší slůně (vpravo) dostalo jméno Lakuna, v sinhálštině „Znamení“. V hlasování chovatelů o jméno pro mladší slůně (vlevo) vyhrála Amalee. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Malé slonice narozené v Zoo Praha letos 27. března a 9. května dnes během slavnostního křtu dostaly sinhálská jména Lakuna a Amalee, která pro ně vybrali chovatelé.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní