Na svatého Jiří vylézají hadi a štíři

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  21. 04. 2019


Na středu 24. dubna chystáme tradiční vycházku věnovanou nejen hadům volně žijícím v areálu zoo. Průvodcem bude kurátor plazů Petr Velenský.

Užovka podplamatá. Foto: Petr Velenský, Zoo Praha Užovka podplamatá. Foto: Petr Velenský, Zoo Praha

Vycházka „Na svatého Jiří vylézají hadi a štíři“ začíná 24. dubna ve 13.00 hodin u hlavního vchodu a je po zakoupení vstupenky do zoo zdarma.

Zájemci se dozvědí řadu zajímavostí o hadech a dalších plazech volně žijících v Zoo Praha, například o užovkách podplamatých, které již opustily zimoviště, či o ještěrkách zelených, jejichž samečci jsou den po dni vybarvenější. 

Vycházka může být zároveň skvělou příležitostí vyzkoušet aplikaci iNaturalist, která pomáhá s mapováním přírody v areálu zoo.

Ještěrka zelená volně žijící v areálu zoo. Foto: Petr Hamerník, Zoo PrahaJeštěrka zelená volně žijící v areálu zoo. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha


V neděli 26. května proběhne v Zoo Praha oblíbené setkání milovníků želv. Součástí dne jsou zajímavé přednášky a chovatelská poradna.

V úterý 14. května proběhly v dolní části Zoo Praha hned troje křtiny. Jako první dostalo své jméno toto mládě guerézy pláštíkové, které se narodilo 3. dubna ráno samici Lucii jako její desáté mládě. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Úterní odpoledne v Zoo Praha bylo ve znamení křtin. V dolní části zoo totiž proběhly hned troje křtiny primátů – guerézy pláštíkové a dvou lemurů kata.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní