Mezinárodní den tapírů v Zoo Praha

Palmový olej

Michal Šťastný  |  24. 04. 2014


Dokažte s námi, že tapíři v Česku mají nejvíc fanoušků a pomozte jim přežít odmítnutím palmového oleje!

Tapír čabrakový. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha Tapír čabrakový. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

V sobotu 26. dubna 2014 se Zoo Praha připojí k oslavám Mezinárodního dne tapírů. Tento den vyhlašují světové zoologické zahrady pravidelně na konci dubna na podporu jedinečných avšak ohrožených lichokopytníků, tapírů.

Jedním z hlavních ohrožení pro tapíry čabrakové v Jihovýchodní Asii je rostoucí produkce palmového oleje, která vede devastaci jejich přirozeného prostředí. V souladu s přistoupením Zoo Praha ke Společnému prohlášení zoologických zahrad k palmovému oleji oslovíme s tímto problémem i návštěvníky zoo.

Ve 13.00 zpřístupníme za účasti České Miss World 2013 Lucie Kovandové palmovou plantáž a informační stánek u expozice tapírů čabrakových. Zde se se návštěvníci především dozví, jak mohou i o ni přispět k zastavení ničení prostředí tapírů a dalších ohrožených druhů. Dozvíte se, kde všude palmový olej číhá, jak ho poznat a jak se mu vyhnout.

Navštivte nás ve Vodním světě u expozice tapírů čabrakových po celý den od 10.00 do 16.00 a nechte se vyfotit v naší palmové plantáži. Fotografie palmové plantáže umístíme na facebookové stránce World Tapir Day.

Dokažte s námi, že nejvíce "tapířích fanoušků", kterým není lhostejný jejich osud, žije právě v Česku!

Pro zpestření Mezinárodního dne tapírů jsme pro tapíry jihoamerické i čabrakové přichystali speciální komentované krmení.

Program:

  • 11.00 - Tapíři čabrakoví (Vodní svět)
  • 13.00 - Odhalení palmové plantáže (Vodní svět)
  • 14.00 - Tapíři jihoameričtí (nedaleko expozice vlků)