Malého hrabáče už mohou návštěvníci vidět každý den

Tiskové zprávy

30. 08. 2015


Mládě hrabáče kapského, které se narodilo v neděli 26. července, se o víkendu poprvé představilo veřejnosti. Chovatelé byli opatrní a v sobotu odkryli zástěnu expozice od 12:00 do 14:00 hodin. Návštěvníci i matka Kvída byli velmi ukáznění a tak se už dnes zástěna k expozici nevrátila. Mládě tak bude k vidění každý den od cca 10:00 hodin.

„Malý hrabáč je úchvatný tvor, pro kterého bychom spíš než v reálném světě měli hledat přirovnání ve fantasy nebo v pohádkách. Jeho matka Kvída je jedním z mých nejoblíbenějších zvířat a na úspěšně odchované mládě jsme čekali řadu let. Chodím se na něj podívat, kdykoli to jde,“ říká ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Po těžkém začátku, kdy chovatelé doslova bojovali o každou hodinu života mláděte, je pohled na malého hrabáče, vážícího již téměř pět kilo tak trochu zázrak. Mládě je v současné době dokrmováno minimálně, protože pětkrát denně pije od matky Kvídy. Malý hrabáč je aktivní, hledá si struky sám, ale chovatelé mu stále ještě trochu pomáhají, aby měli jistotu, že se mládě napilo dostatečně. V noci je mládě ještě oddělené od matky, ale každý den ráno ho k ní ošetřovatelé přinášejí a oba jsou spolu v expozici celý den.

Hned první dva dny využilo možnost vidět novou hvězdu pražské zoo tisíce návštěvníků. Vzhledem k tomu, že byli ohleduplní, respektovali pokynu dozoru a i matka Kvída na náhlý zájem nijak nereagovala, zůstane expozice hrabáčů v Africkém domě již odkrytá. Mládě tak bude vidět každý den od cca 10:00, kdy ho chovatelé přinášejí, až do večera, kromě krátké chvíle, kdy ho chovatelé v zázemí váží.

Malého hrabáče už mohou návštěvníci vidět každý den