Zvířata v Zoo Praha si užívají sněhové nadílky

Tiskové zprávy

Helena Petáková  |  04. 01. 2019


Návštěvníci, kteří přijdou do Zoo Praha v nejbližších dnech, mohou pozorovat nejen první mládě letošního roku, kterým je samička ovce kamerunské, ale i celou řadu dalších zvířat, jak dovádějí ve sněhu.

První stabilnější sněhová pokrývka udělala radost například takinům indickým – mohutným kopytníkům, kteří jsou zvyklí žít v drsných horských podmínkách. K dalším velice odolným zvířatům patří vlci eurasijští. Ti ani v nejchladnějším období roku nevyužívají možnosti chodit do vnitřní expozice. Stačí jim vyhrabaný mělký pelech, v němž zůstávají i přes noc. Na sněhu návštěvníci běžně uvidí například také jeleny bělohubé, které hustá srst dokonale chrání před chladem, či společenské medvídkovité šelmy nosály bělohubé.

Ven chodí v zimě i sloni indičtí, záleží ale na celkovém počasí. „Suchý mráz jim nevadí, pokud je ale vlhko, vítr či vánice, slony ven nepouštíme, aby nepromrzli,“ řekl vrchní chovatel slonů Martin Kristen. „Dnes se na bílou pokrývku dívali nejprve s překvapením a chvíli postávali ve vchodu do pavilonu, pak ale vyběhli ven a začali se sněhem pohazovat. Slonice Shanti dokonce umí chobotem vytvořit sněhové koule,“ dodal Kristen.

Velké kočkovité šelmy mají po celou zimu možnost volného průchodu z vnitřních do venkovních prostor. „Je jen na nich, zda a na jak dlouho půjdou ven. Například tygři malajští Wanita a Bulan chodí do výběhu pravidelně, jen v něm pochopitelně tráví kratší dobu než v létě,“ uvedla vrchní chovatelka šelem Věra Makovská.

Fotografie si můžete stáhnout na tomto odkazu:
https://www.zoopraha.cz/source/zvirata_v_zime.zip

 • Foto 1–3: Samička ovce kamerunské přišla na svět jako první mládě letošního roku ve středu 2. ledna. Návštěvníci ji mohou vidět v Dětské zoo.
 • Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.
 • Foto 4: Takin indický, kopytník s dlouhou vlnitou srstí, žije v horách až do výšky 4500 metrů nad mořem. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.
 • Foto 5: Vlci eurasijští patří k největším „drsňákům“ pražské zoo – ani v zimě nevyužívají možnosti chodit do vnitřní expozice a zůstávají venku přes noc, i když sněží. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.
 • Foto 6: Jelen bělohubý je jakožto horský druh jelena velmi dobře přizpůsoben životu v zimních podmínkách. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.
 • Foto 7–8: Nosál bělohubý je medvídkovitá šelma, která obratně šplhá ve větvích. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.
 • Foto 9–10: Sloni chodí v zimě ven, pouze pokud není vlhko a nefouká silný vítr. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.
 • Foto 11–13: Tygři malajští Wanita a Bulan se v zasněženém výběhu honí a hrají si s oblíbenými míči. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

 


ZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní