Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

Pro skupinu goril v Rezervaci Dja se po zimní pauze opět otevřel venkovní výběh. Samec Kisumu a dcera slavné pražské gorily Moji Duni, u které byla v minulém týdnu potvrzena březost, se do venkovní části expozice podívali vůbec poprvé.

Nově sestavený pár vyder hladkosrstých mohou od tohoto týdne sledovat návštěvníci Zoo Praha. Vzácně chovaný druh tropických šelem obývá v pavilonu Indonéská džungle ostrov naproti makakům vepřím.

Zoo Praha dnes představila svou první samici vombata obecného. Čtyřletá Winkleigh se sice před návštěvníky Darwinova kráteru na čas ukryla v noře, o zábavu se však vedle herce Ondřeje Sokola mezitím postaral především dvouletý vombatí samec Cooper.

V sobotu 13. května v 10 hodin představí Zoo Praha veřejnosti samici vombata Winkleigh. Návštěvníci ji budou moci společně s hercem Ondřejem Sokolem přivítat v Darwinově kráteru. Od 12 hodin poté začne Festival zvířecích piv v protějších zahradách Trojského zámku. Hlavní hvězdou bude zpěvák Michal Hrůza.

Klíčovým úkolem zoologických zahrad je ochrana biodiverzity. Zoo Praha své in situ projekty z velké části financuje prostředky odváděnými z každého vstupu. Tato částka se nyní zvyšuje z 5 na 8 Kč. Na dnešní vernisáži výstavy Tváře úmluvy CITES to oznámila náměstkyně primátora pro oblast...

Zoo Praha zve na krmení varanů komodských. V sobotu 6. května ve 13 hodin jim bude do expozice v pavilonu Indonéská džungle nainstalováno maso. Na něm si bude pětice největších ještěrů světa pochutnávat před návštěvníky až do zavírací doby zoo.

Luskouní samičce Šišce v Zoo Praha je dnes čtvrt roku. Zatímco stále pije mateřské mléko, už pomalu přechází i na stravu svých rodičů. Překonání dalšího kritického období prvního luskouního mláděte v Evropě je proto na dobré cestě.

Bezmála dva metry široké, s vlastní vstupní chodbou, střechou a spodním vletovým otvorem – stavbu takového hnízda mohou v těchto dnech sledovat návštěvníci Zoo Praha. Tento unikát ptačí říše i jeho tvůrce – pár kladivoušů afrických – naleznou lidé v průchozí voliéře Africké skály pod lanovou dráhou.

Za účasti premiérů České republiky a Republiky Kazachstán, Petra Fialy a Alichana Smajlova, podepsal dnes ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek memorandum o spolupráci na návratu koní Převalského do Kazachstánu. Jednání o této spolupráci probíhala již delší dobu a nyní se dostala na doposud nejvyšší úroveň.

Velký africký výběh v Zoo Praha je po zimě opět osídlen. Paletu kopytníků doplnily letos i dvě samice pštrosa dvouprstého – návštěvníci zde spatří největšího ptáka světa po tříleté přestávce.