Staň se strážcem pralesa 2020

Pro školy

13. 01. 2021


Známe vítěze soutěže Staň se strážcem pralesa 2020! Zjistěte, který dětský kolektiv sesbíral nejvíc mobilů a tabletů!

Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Zoo Praha v roce 2020 přišla s novým konceptem soutěže ve sběru starých mobilních telefonů a tabletů Staň se strážcem pralesa, kterou i nadále pořádá ve spolupráci se společností REMA Systém, a.s., tentokrát však jako samostatný projekt, bez zapojení do akce EkoEDA.

Soutěž ve své nové podobě již není určená pouze pro školní kolektivy, ale pro jakýkoliv kolektiv 10–35 dětí do 18 let*, přihlášený 1 zastřešující dospělou osobou. Tímto se otevírá širšímu spektru soutěžících, například v podobě školních družin, základních uměleckých škol, zájmových volnočasových kroužků a spolků či pouhých spojených skupin dětských návštěvníků po celé republice.

Sběrem starých mobilních zařízení děti pomáhají gorilám nížinným a dalším ohroženým druhům. Za každý odevzdaný mobil nebo tablet totiž dostává Zoo Praha 10 Kč od společnosti REMA Systém, která soutěž spolupořádá. Tyto peníze pak putují na sbírkové konto „Pomáháme jim přežít“ a je z nich podporována ochrana přírody přímo ve střední Africe.

 

V roce 2020 v soutěži zvítězily tyto kolektivy:

Pořadí Soutěžní kolektiv Organizace  Odevzdáno mobilů   Odevzdáno tabletů   Celkem 
1 4.A, Námořníci  ZŠ a MŠ Jižní, Česká Lípa  439 18 457
2  1.B, Dolní Počernice  ZŠ Dolní Počernice 100 2 102
3 6. třída Amálka Mateřská škola Solnice 160 0 160

I přes nepříznivé podmínky způsobené koronavirovou pandemií se podařilo v roce 2020 vybrat celkem
804 mobilních telefonů a 22 tabletů.
Všem moc děkujeme a gratulujeme vítězům! 

A co výherci dostanou?

Za minimálně 3 sesbírané mobily na účastníka soutěžní skupiny získá každý účastník jeden výtisk časopisu Trojský koník.

Za 100 a více sesbíraných Mobilních zařízení navíc Kolektiv obdrží speciální zážitkový program – „Komentovanou vycházku za zvířecím oblíbencem ze Zoo Praha“ (30-45 minutový program s průvodcem o vybraném zvířeti ze Zoo Praha). Téma Komentované vycházky musí být nahlášeno spolu s termínem a preferovanou hodinou návštěvy na program@zoopraha.cz. Součástí zážitkového programu je i zvýhodněné vstupné za symbolickou 1 Kč pro každého člena soutěžní skupiny.

Až to situace umožní a zoo bude znovu otevřena, soutěžní skupina s nejvyšším počtem nasbíraných telefonů navíc obdrží speciální prohlídku zoo zahrnující návštěvu zázemí a setkání s chovatelem (120 minutový program zahrnující návštěvu zázemí některého z návštěvnicky nepřístupných míst v Zoo Praha a setkání s chovatelem). Součástí zážitkového programu je i zvýhodněné vstupné za symbolickou 1 Kč pro každého člena soutěžní skupiny. 

 

Poznámka

* Soutěž je určena pouze pro nezletilé soutěžící. Podmínkou pro účast v soutěži je, že soutěžící nesmí během konání soutěže (tedy do 31. 12. 2020 včetně) dosáhnout plnoletosti.

Související příspěvky

Pravidla soutěže Staň se strážcem pralesa 2020.doc

 

Letošní ročník soutěže byl velmi úspěšný. Zapojilo se celkem 56 škol a ty za necelé čtyři měsíce nashromáždily celkem 5 995 mobilních zařízení (mobilů a tabletů), což je pětkrát více než loni.

Zde najdete výsledky škol na předních místech


 

Nabídka školám a objednávání

Online registrace ZDE.

Zoo Praha nabízí školám několik typů vzdělávacích aktivit. Na následujících stránkách máte možnost se s nabídkou seznámit a v případě zájmu si požadovaný produkt jednoduše objednat.

Vybírat můžete z prohlídky s průvodcem (prohlídka části zoo na vybrané téma), výukových programů (programy vedené lektory, jichž se žáci aktivně účastní) a doplňkových programů (pracovní listy, učitelské balíčky apod.).