Videa

Videa

Videa

Příběh vzniku Rákosova pavilonu se směle vyrovná příběhům jeho ptačích obyvatel. Pohodlně se usaďte a nechte si je vyprávět...

Další tři klisny koně Převalského přepravila Zoo Praha v rámci svého projektu „Návrat divokých koní“ do Mongolska. Co se stalo, že neodletěla i čtvrtá adeptka? Jak dlouho trvá akce od nakládky koní v chovné a aklimatizační stanici v Dolním Dobřejově až po úspěšné vyběhnutí koní do mongolské pouště? 

V aklimatizační a chovné stanici v Dolním Dobřejově se každoročně připravují všechny kandidátky na transport do Mongolska. Co vše rozhoduje o tom, které klisny nakonec poletí armádním letounem do Gobi? Nejen to se dozvíte ve videu!

V Zoo Praha jsme se po 25 letech dočkali mláděte lemura kata! V úterý 16. dubna 2019 ho porodila pětiletá samice Anka.

Dva gorilí samečci slaví narozeniny! Benjamínek Ajabu třetí, puberťák Kiburi deváté. Jaké je postavení obou mladých samců ve skupině, kde vládne pevnou rukou samec Richard?

Díky příjemným teplotám se žirafy severní núbijské po dlouhých zimních měsících vrací do venkovního výběhu. Jako první samozřejmě samec Johan.

V sobotu 30. března jsme v Zoo Praha zahájili již 88. hlavní sezónu. Bohatý program a krásné počasí k nám přilákalo velké množství návštěvníků. Slavnostní den, kde hlavní roli hráli vedle našich zvířat i herci Jitka Schneiderová a Jiří Dvořák z oblíbeného pořadu Star Dance a moderátor a...

Štíři jsou mýtická zvířata, kus pravěku v dnešní době. Přijďte si je do Zoo Praha prohlédnout na výstavu v Gočárových domech. Až do neděle 26. května.

V neděli 17. února byla v Africkém domě Zoo Praha slavnostně pokřtěna nová žirafí slečna, dcera samice Fary a zasloužilého otce Johana. Kmotrou jí byla herečka Iva Pazderková. Co jí popřála do vínku? A jak se vlastně vybírá jméno pro žirafu?

Samec hrabáče kapského Draco oslavil v pondělí 14. ledna 2019 deset let.

Ve středu večer podstoupila v Zoo Praha samice lva indického Ginni – původem z indického Gudžarátu – umělou inseminaci. Tu provedl přímo v Zoo Praha tým profesora Thomase Hildebrandta z berlínského Leibnizova institutu ve spolupráci s veterináři pražské zoo. Vyvrcholil tak několik měsíců trvající...

Zoo Praha je jediná v ČR, která chová makaky vepří. V úterý 30. října přibylo k jedenáctičlenné skupině mládě. Matka i jeho dva starší sourozenci se o něj láskyplně starají. Ostatně - přijďte se na ně do k nám do zoo podívat sami.

Na konci srpna 2018 se v Zoo Praha vylíhla první mláďata varanovce bornejského. Mimořádně vzácný endemický plaz se v lidské péči vůbec poprvé rozmnožil až v roce 2014 v Japonsku, nyní se to po dvou letech chovu podařilo i v pražské zoo.

Oblíbené vydry severoamerické jsou stvořeny k životu u vody. I v Zoo Praha, kde mají svůj výběh mezi ledními medvědy a pavilonem Afrika zblízka, si ji náležitě užívají. Každý den po 13. hodině netrpělivě vyhlížejí svého chovatele, který jim právě v tuto dobu přináší oběd. Přijďte se podívat...

Osmičlenné gorilí rodině žijící v Zoo Praha vládne pevnou rukou samec Richard. Má nad celou skupinou absolutní moc a pozorně dohlíží na její bezpečí. Povahou jsou si gorily velmi blízké s lidmi. Jak moc?

Příběh netradiční kachní rodinky ze Zoo Praha - příběh o tom, že i zdánlivě bezvýchodná situace může mít své řešení a šťastný konec. Vítejte v Zoo Praha - v místě, kde všechna zvířata dostanou svou šanci žít.

Jednou z nejoblíbenějších atrakcí návštěvníků Zoo Praha je cvičení naší lachtaní skupinky. Meloun, Daisy, Ronja, Bíba, Bára a Julča si ho náramně užívají. Neslouží však primárně pro potěšení návštěvníků, ale je určeno především pro navázání užšího vztahu zvířat se svými chovateli...

Důkladná koupel je v Zoo Praha každodenní součástí péče o slony. Ve venkovním výběhu i v zázemí proto mají bazény, kde tyto jejich oblíbené procedury probíhají. Sloni vodu prostě milují! Podívejte se na video, jak moc si umí koupel užívat.

Gobi A je jednou z nejopuštěnějších oblastí na světě a přísně chráněnou rezervací. Žijí zde ohrožené populace divokých velbloudů a gobijských medvědů mazálajů.

Gibon stříbrný, chovaný i u nás v Zoo Praha, se řadí k nejohroženějším primátům na světě. V lidské péči se momentálně nachází jen něco kolem 70 jedinců. V České a Slovenské republice jich žije šest, čtyři z toho právě u nás - v Zoo Praha. Každé mládě je tak velmi ceněné.

ZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní