Videa

Videa

Videa

Na konci srpna 2018 se v Zoo Praha vylíhla první mláďata varanovce bornejského. Mimořádně vzácný endemický plaz se v lidské péči vůbec poprvé rozmnožil až v roce 2014 v Japonsku, nyní se to po dvou letech chovu podařilo i v pražské zoo.

Oblíbené vydry severoamerické jsou stvořeny k životu u vody. I v Zoo Praha, kde mají svůj výběh mezi ledními medvědy a pavilonem Afrika zblízka, si ji náležitě užívají. Každý den po 13. hodině netrpělivě vyhlížejí svého chovatele, který jim právě v tuto dobu přináší oběd. Přijďte se podívat...

Osmičlenné gorilí rodině žijící v Zoo Praha vládne pevnou rukou samec Richard. Má nad celou skupinou absolutní moc a pozorně dohlíží na její bezpečí. Povahou jsou si gorily velmi blízké s lidmi. Jak moc?

Příběh netradiční kachní rodinky ze Zoo Praha - příběh o tom, že i zdánlivě bezvýchodná situace může mít své řešení a šťastný konec. Vítejte v Zoo Praha - v místě, kde všechna zvířata dostanou svou šanci žít.

Jednou z nejoblíbenějších atrakcí návštěvníků Zoo Praha je cvičení naší lachtaní skupinky. Meloun, Daisy, Ronja, Bíba, Bára a Julča si ho náramně užívají. Neslouží však primárně pro potěšení návštěvníků, ale je určeno především pro navázání užšího vztahu zvířat se svými chovateli...

Důkladná koupel je v Zoo Praha každodenní součástí péče o slony. Ve venkovním výběhu i v zázemí proto mají bazény, kde tyto jejich oblíbené procedury probíhají. Sloni vodu prostě milují! Podívejte se na video, jak moc si umí koupel užívat.

Gobi A je jednou z nejopuštěnějších oblastí na světě a přísně chráněnou rezervací. Žijí zde ohrožené populace divokých velbloudů a gobijských medvědů mazálajů.

Gibon stříbrný, chovaný i u nás v Zoo Praha, se řadí k nejohroženějším primátům na světě. V lidské péči se momentálně nachází jen něco kolem 70 jedinců. V České a Slovenské republice jich žije šest, čtyři z toho právě u nás - v Zoo Praha. Každé mládě je tak velmi ceněné.

V Zoo Praha věnujeme všem zvířatům tu nejlepší péči. Jakou potřebují 2-5denní mláďata plameňáků růžových, o které se nedokáží postarat jejich rodiče?
Co jí a jak často? A jak si užívají pohyb na čerstvém vzduchu?

V Zoo Praha stále budujeme nové pavilony, díky kterým budete mít možnost seznámit se s novými, mnohdy zcela unikátními, druhy zvířat. Momentálně jsou ve výstavbě dva - Rákosův pavilon, kde najde domov exotické ptactvo a Tasmánská expozice s australskou faunou i flórou. Jaké druhy zde v budoucnu najdete?

Jedenáctičlenná skupina makaků vepřích žije v Zoo Praha od roku 2004. Makakové jsou jedinými primáty (kromě člověka), kteří žijí v Evropě, konkrétně byli vysazeni na Gibraltarské skále. Makak vepří je tvor společenský a sdružuje se do skupin o velikosti 5-22 jedinců, jeden samec stojí vždy v čele....

Co se stane, když se želvě do cesty postaví překážka, např. jiná želva? Ukáže vám to nejdominantnější samec v Zoo Praha, chlapák jménem Toro Atacando - Útočící býk. Čemu vděčí za své bojovné jméno? Myslíte si, že se mezi sebou želvy perou? Může jedna druhou dokonce i zabít, co myslíte?

V Zoo Praha chováme orangutany takřka nepřetržitě od roku 1962. Jde o největšího stromového savce na světě, který má ale bohužel přes sebou dost nejistou budoucnost, zejména kvůli těžbě pralesa pro dřevo a výsadbě palmy olejné. Orangutani původně obývali v počtu stovek tisíc celou jižní Asii. Dnes...

Když se teploty vzduchu v Zoo Praha dostanou nad tropickou třicítku, nejen návštěvníci, ale i zvířata touží po jediném - dobré a hlavně chladné zmrzlině. Lední medvědi si svou mraženou pochoutku velmi užívají. Ostatně - přesvědčte se sami v našem videu.

Další dva supi mrchožraví byli minulý týden převezeni z pražské zoo do bulharských hor. Obě letošní mláďata, z nichž jedno se vylíhlo v Zoo Zlín, nyní stráví přibližně tři týdny na umělém skalním hnízdě a poté budou vypuštěna do přírody, aby posílila volně žijící populaci tohoto ohroženého druhu.

Bělozubka nejmenší je hříčkou přírody. Většinou hodinu spí a poté je zhruba půlhodinu přímo zběsile aktivní. Uvádí se, že udělá asi 780 pohybů za minutu. No, můžete to u nás v Zoo Praha zkusit přepočítat...

Když na Zoo Praha zaútočí tropická vedra, všemožně se snažíme ulehčit zvířatům a alespoň trošku je osvěžit. Jak to vše snášejí naši tučňáci? Co pomáhá ledním medvědům? A co vše naši chovatelé vymyslí, aby zvířata horko lépe snášela? Pusťte si naše video, najdete v něm totiž i návod,...

Psi pralesní jsou úžasná zvířata. Už proto, že ačkoliv to mají ve jméně, tak nebydlí v pralese, ale v savaně. Zvláštností u nich ale najdete mnohem více. Pusťte si naše video a mimo jiné se dozvíte, proč se jim říká vodní pes nebo jak je to s tím čůráním do výšky.

Víte, jak je od sebe rozeznáte naše tapíry čabrakové? Jsou to prostě jen od přírody líná zvířata nebo je za tím něco jiného? Video vám o Indah a Nicovi prozradí to nezajímavější.

Dalším vzácným a jedinečným zvířetem v chovu Zoo Praha je klokánek králíkovitý (bettongia penicillata). Je řazen do samostatné skupiny takzvaných krysích klokánků, kteří se od pravých klokanů v mnohém liší. Především jsou menší, mají jinak uspořádaný chrup, pestřejší jídelníček a...

ZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní